امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84850
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۲
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه پیروزی احزاب مخالف اتحادیه اروپا در انتخابات پارلمان اروپایی، حزب «استقلال» انگلیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه پیروزی احزاب مخالف اتحادیه اروپا در انتخابات پارلمان اروپایی، حزب «استقلال» انگلیس هم توانسته اکثر کرسی‌های این کشور در پارلمان را به خود اختصاص دهد.

«نایجل فاراژ» رهبر این حزب از منتقدان جدی اتحادیه اروپا و خواستار خروج لندن از این اتحادیه است. وی با مطرح کردن شعارهای ملی، مخالفت با سیاست‌های آزاد مهاجرتی و همچنین طرح درخواست پایان سیاست‌های ریاضتی، اخیرا با اقبال عمومی غیرمنتظره‌ای مواجه شده است.

نتایج اولیه که در وبسایت پارلمان اروپا منتشر شده، نشان می‌دهد فاراژ و هم‌حزبی‌هایش با کسب 31درصد از مجموع آرای انگلیس، توانسته‌اند 24 کرسی از مجموع 70 سهم این کشور در پارلمان اروپا را از آن خود کرده و بالاتر از سه حزب اصلی انگلیس در رتبه نخست قرار گیرند. بر این اساس، آرای این حزب در مقایسه با انتخابات دوره قبل که در سال 2009 برگزار شد، 13درصد افزایش یافته است.

بر اساس آمارهای منتشر شده، حزب «کار» به رهبری «اد میلبند» هم با کسب 22 کرسی بعد از حزب استقلال، بیشترین آرای انگلیسی‌ها را به خود جلب کرده است.

حزب استقلال که در حال حاضر نماینده‌ای در پارلمان انگلیس ندارد، در انتخابات هفته گذشته شوراهای محلی این کشور هم عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و هرچند در جایگاه چهارم قرار گرفت، اما با کسب 150 کرسی، نشان داد که برای اولین حضور در پارلمان از شانس بالایی برخوردار است. انتخابات پارلمانی انگلیس سال آینده برگزار می‌شود.

در انتخابات پارلمان اروپایی، حزب حاکم انگلیس به رهبری «دیوید کامرون» با سه درصد کاهش آرا نسبت به دوره قبل مواجه شده و 17 کرسی را به دست آورده است. در دیگر سو، لیبرال دموکرات‌ها که در انتخابات شوراها هم ضربه شدیدی را متحمل شدند، در این انتخابات نیز عملکرد بسیار ضعیفی داشته و تنها توانسته‌اند 2 کرسی را به خود اختصاص دهند. هواداران این حزب پیش از این خواستار برکناری «نیک کلگ» رهبر حزب و معاون نخست‌وزیر شده بودند.

پیروزی مخالفان اتحادیه اروپا در انگلیس در حالی رخ می‌دهد که پیشتر هم هم‌حزبی‌های «مارین لوپن» راستگرا و حامی محدودیت اختیارات بروکسل، توانسته بودند اکثریت کرسی‌های فرانسه در پارلمان اروپایی را به خود اختصاص دهند. خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده است که در انتخابات اخیر، مخالفان اتحادیه اروپا و سیاست‌های ریاضتی، توانسته‌اند بخش اعظم کرسی‌ها را به دست آورند. لوپن بعد از اعلام نتایج اولیه و مسجل شدن پیروزی اروپایی خود، از راستگرایان دیگر کشورها خواست برای مقابله با سیاست‌های اتحادیه اروپا، تشکیل ائتلاف دهند.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها