امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84855
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۲
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه الاهرام، دومین انتخابات ریاست جمهوری مصر پس از سقوط نظام حسنی مبارک امروز و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه الاهرام، دومین انتخابات ریاست جمهوری مصر پس از سقوط نظام حسنی مبارک امروز و فردا (دوشنبه و سه‌شنبه) در سراسر مصر برگزار می‌شود.

روند اخذ رأی بنا بر اعلام کمیته انتخابات ریاست جمهوری مصر از ساعت 09:00 به وقت محلی (10:30 تهران) آغاز می‌شود.

رقابت این دوره از انتخابات میان «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع پیشین و «حمدین الصباحی» رئیس حزب «جریان مردمی» است.

الاهرام افزود که کمیته انتخابات ریاست جمهوری مصر همه اقدامات لازم برای برگزاری انتخابات را به پایان رسانده و 16 هزار قاضی در مقرهای انتخاباتی و اخذ رأی برای نظارت بر رأی‌گیری مستقر شده‌اند.

انور العاصی رئیس کمیته انتخابات ریاست جمهوری مصر که خود از قاضیان مصری است، مردم مصر را به حضور در پای صندوق‌های رأی فراخواند و وعده کرد که انتخابات انعکاس حقیقی اراده مردم مصر باشد.

نخست وزیر مصر روز گذشته در مصاحبه‌ای با روزنامه الاهرام پیش‌بینی کرده بود که میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری، به بیش از 50 درصد برسد.

از طرف دیگر، در آستانه آغاز انتخابات ریاست جمهوری مصر، مسؤولان این کشور تدابیر امنیتی شدیدی به هدف حمایت از مراکز رأی گیری در مناطق مختلف این کشور به اجرا گذاشته‌اند.

گفته می‌شود حدود 400 هزار نفر از نیروهای ارتش و پلیس تدابیر امنیتی ویژه‌ای در همه مراکز رأی‌گیری آغاز کرده‌اند.

"صدقی صبحی" وزیر دفاع مصر روز یکشنبه اعلام کرد که تدابیر امنیتی با شدت در اطراف مراکز رأی گیری اجرا می شود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار