امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8488
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۱
تعداد بازدید: 221
«یاسر المصری»، مسئول اطلاع رسانی جنبش فلسطینی «فتح الانتفاضة» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد ...

«یاسر المصری»، مسئول اطلاع رسانی جنبش فلسطینی «فتح الانتفاضة» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که اقدام اخیر دولت سوریه در گشودن جبهه جولان به روی مقاومت گام بسیار مهم و موفقیت بسیار بزرگی در عرصه مقاومت عربی و فلسطینی به شمار می‌آید.

مسئول اطلاع رسانی جنبش فلسطینی «فتح الانتفاضة» در ادامه گفت: هم اکنون میان مردم درباره مبارزه با اشغالگران صهیونیستی توافق نظر وجود دارد و از این حیث جنبش فتح الانتفاضه در ادامه تمایل بسیاری دارد تا تمام جبهه‌ها به روی مقاومت گشوده شود تا گردان‌ها و نیروهای مقاومت به وظایف خود به کامل‌ترین وجه ممکن عمل کنند و به این طریق ضربات مهلکی را به اشغالگران متجاوز وارد کنند.

حضور مقاومت در جولان، استراتژی بازدارنده در قبال اسرائیل است

یاسر المصری دادن اجازه به گروه‌های مقاومت جهت حضور و اقدام در منطقه جولان را گام در چارچوب نزاع عربی – صهیونیستی و در چارچوب استراتژی‌های بازدارنده سوریه در قبال اسرائیل و تجاوزهایش به شمار آورد.

وی گشودن جبهه جولان را در چارچوب این طرح موفقیتی تاریخی خواند و جنبش «فتح الانتفاضه» در راس جنبش‌هایی خواهد بود که در مبارزه علیه اشغالگران صهیونیستی مشارکت خواهد داشت.

از پایگاه‌های مقاومت در سوریه برای آزادسازی قدس اقدام می‌کنیم

مسئول اطلاع رسانی جنبش فلسطینی «فتح الانتفاضة» در ادامه تاکید کرد که پایگاه‌های و مقرهای فلسطینی موجود در سوریه پایگاه‌ها و مقرهایی تاریخی هستند و برای یک هدف مشخص و معین یعنی مبارزه با اولین دشمن اعراب تاسیس و دایر شده‌اند و رزمندگانی که در آن حضور دارند، آموزش‌های نظامی لازم را به صورت سازمان یافته و مرتب می‌بینند و از این مراکز و پایگاه‌هاست که هر اقدام فلسطینی علیه رژیم صهیونیستی و به سمت قدس آغاز می‌شود.

قول می‌دهیم حادثه «مجدل الشمس» دوباره تکرار شود

مسئول اطلاع رسانی جنبش فلسطینی «فتح الانتفاضة» در ادامه توضیح داد که حادثه «مجدل الشمس» که دو سال پیش روی داد و طی آن هزاران فلسطینی از جولان عبور کردند، بهترین فرصت برای اقدام گردان‌ها و نیروهای فلسطینی آموزش دیده، اما بدون سلاح بود و ما قول می‌دهیم که این صحنه بار دیگر و این بار با سلاح تکرار شود.

وی افزود: این اقدام بدون تردید در فرصت مناسب صورت خواهد گرفت و از این حیث ما تاکید می‌کنیم که بزرگترین آغوش که به روی گردان‌ها و نیروهای مقاومت فلسطینی گشوده شد و پذیرای مقاومت فلسطینی بود، کشور و سرزمین سوریه بود و هرگونه عملیاتی که در آینده در این راستا صورت خواهد گرفت، وابسته و منوط به تغییر و تحولات جاری در عرصه فلسطینی و همچنین عربی است.

نشانه‌گیری موشک‌های سوری به سمت اسرائیل هشدار آخر است 

اما در خصوص استقرار موشک‌های سوری و نشانه‌گیری سرزمین‌های اشغالی [اسرائیل] به واسطه آنها، یاسر المصری گفت که این اقدام در راستای آمادگی سوریه برای مقابله با اسرائیل اقدام جدیدی به شمار نمی‌آید، اما اعلام تصمیم به شلیک فوری و آنی این موشک‌ها در صورت تکرار هرگونه تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه به مثابه هشدار آخرین برای سران رژیم صهیونیستی و تاکیدی بر این موضوع خواهد بود که ارتش سوریه در هر لحظه آماده مقابله با اسرائیل است.

وی در ادامه افزود: استقرار و نشانه گیری این موشک‌ها به معنای واکنش سوریه نیست، بلکه استراتژی وضع شده توسط دولت سوریه است که در پی تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به این کشور، دمشق از آن بی‌پرده و عیان سخن گفت و مهمترین پیام این اقدام سوریه به رژیم صهیونیستی این بود که پیش از آنکه سوریه دست به واکنش و اقدام علیه تجاوزات رژیم صهیونیستی بزند، بهتر آن است که تل‌آویو به تجاوزها و تعدی‌های خود پایان دهد، چراکه به خوبی از موضع سوریه در قبال قضیه فلسطینی آگاه است.

درباره قضیه «اردوگاه آوارگان فلسطینی یرموک» که در جنوب دمشق قرار دارد و شاهد بازگشت خانواده‌های فلسطینی به خویش است، یاسر المصری گفت: این اقدام را باید اقدامی جمعی و نه فردی و شخصی به شمار آورد و 14 گردان فلسطینی که در سوریه حضور و فعالیت دارند، هم اکنون نشست‌ها و جلسات متعددی را برای بررسی اوضاع جاری در اردوگاه و آخرین تغییر و تحولات میدانی جاری در آن برگزار می‌کنند تا به هر طریق ممکن زمینه بازگشت اهالی اردوگاه را به آن فراهم کنند، به ویژه پس از حوادث روز نکبت و تعدی‌ها و تجاوزهایی که از سوی عناصر مسلح به راهپیمای «العوده» فلسطینی‌ها در اردوگاه صورت گرفت و منجر به کشته شدن شماری از فلسطینیان بی‌گناه شد.  

به هیچ عنوان از الاقصی چشم پوشی نمی‌کنیم

یاسر المصری درباره دیدگاه و موضع جنبش فتح الانتفاضه نسبت به قضیه فلسطینی و پاسخ و واکنش به تجاوز و حرمت شکنی یهودیان تندرو به مسجد الاقصی تاکید کرد که سیاست‌های نژادپرستانه رژیم صهیونیستی موضوع جدیدی نیست، چراکه مسجد الاقصی سال‌های سال و در واقع از سال 1968 تاکنون مورد تعدی و هتک حرمت یهودیان قرار می‌گیرد، در حالی‌که مردم فلسطین بار دیگر و تا جایی که در توان دارند بر مقاومت در برابر اشغالگران یهودی تاکید می‌کنند و از مسجد الاقصی به عنوان یک سمبل دینی و مذهبی خود دفاع می‌کنند.

مسئول اطلاع رسانی جنبش فلسطینی «فتح الانتفاضة» در ادامه می‌افزاید: آریل شارون، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی که در سال 2000 اقدام به هتک حرمت مسجد الاقصی کرد، به خوبی معنای انتفاضه فلسطینی را دریافت و فهمید که الاقصی و فلسطین یک قضیه است و به هیچ عنوان از آن چشم پوشی و صرف نظر نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این حرمت شکنی‌ها و تعرض‌ها و تجاوزهای صهیونیستی به مسجد الاقصی ادامه دارد، گفت: در این تردید نیست که ادامه این بی‌حرمتی‌ها و تجاوزها سرآغاز انتفاضه سوم فلسطینی‌ها خواهد بود که از دو انتفاضه پیشین قدرتمندتر و گسترده‌تر خواهد بود.

تنها راه حمایت از قدس، مقاومت است

یاسر المصری تاکید کرد که تنها راه برجای مانده جهت بیرون راندن اشغالگران اسرائیلی و باز پس گرفتن قدس تکیه بر گزینه مقاومت است که مورد حمایت محور مقاومت یعنی سوریه و ایران و حزب الله نیز می‌باشد.

وی افزود: ما ایمان داریم که این محور با کمک و همکاری با مقاومت فلسطینی قدس را به فلسطینی‌ها باز خواهد گرداند، پس از آنکه اعراب راه خیانت و بی‌توجهی به این قضیه را پیش گرفتند و قضیه فلسطینی را فروختند و بزرگترین دلیل این مدعا ارائه پیشنهاد مبادله اراضی بود که چندی پیش مورد پذیرش اعراب قرار گرفت و باید آن را چشم پوشی کامل اعراب از قضیه فلسطینی به شمار آورد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها