امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84894
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۴
تعداد بازدید: 17
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس - گروه جامعه: حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان صبح امروز در محل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس - گروه جامعه: حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان صبح امروز در محل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نشستی را با رئیس، معاونان و مدیران ارشد این سازمان برگزار کرد و در حاشیه آن نیز از نمایشگاه جنبی فعالیت‌های سازمان بازدید داشت.

 

حجت الاسلام روحانی در این نشست اظهار داشت: سازمان میراث فرهنگی یکی از بخش‌های مهم در حوزه فرهنگ و اقتصاد است، کشور ما سابقه تمدنی پرافتخار دارد که باید به جهانیان معرفی شود.

رئیس جمهور ادامه داد: آثار و نشانه‌های باقیمانده از مشروطه، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باید حفظ، حراست و معرفی شود تا گردشگران داخلی و خارجی بدانند و ببینند که ملت ما در طول یک قرن گذشته چه تحولات عظیمی را به وجود آورده‌اند.

حجت الاسلام روحانی یادآور شد: کشور ما در بخش صنایع‌دستی دارای ظرفیت‌های بسیاری است، در حال حاضر 2 میلیون نفر در بخش صنایع دستی اشتغال دارند که با ایجاد زمینه‌ها و امکانات جدید می‌توانیم از این ظرفیت برای اشتغال و ارزآوری استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: در حوزه جذب گردشگر خارجی اقدامات خوبی در دولت آغاز شده اما بخش خصوصی باید به طور جدی وارد این حوزه شود، بسیاری از هتل‌های شهرهای شیراز، اصفهان، یزد و کاشان تا پایان ماههای آبان و آذر توسط تورهای اروپایی رزرو شده که این امر روند رو به رشد گردشگری در کشور را نشان می دهد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه گردشگران ورودی به کشور در 2 ماه نخست امسال نسبت به 2 ماه نخست سال گذشته حدود 3 برابر افزایش داشته داشت، افزود: حرکت مثبتی در این زمینه آغاز شده و اشتغال فراوانی ایجاد شده است، ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به بخش گردشگری نتایج بهتری را به دنبال خواهد داشت.

حجت الاسلام روحانی گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با برنامه‌هایی که در نظر گرفته شده  در زمینه صادرات، معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی و انقلابی و رونق و توسعه صنایع دستی نقش تاثیرگذار و اساسی دارد.

وی تصریح کرد: در سالی که به نام سال اقتصاد و فرهنگ نامگذاری شده است سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می‌تواند فعالانه وارد هر دو عرصه اقتصاد و فرهنگ شود.

رئیس جمهور کشورمان یادآور شد: در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هم سازمان میراث فرهنگی باید به وظایف خود عمل کند.

حجت الاسلام روحانی با اشاره به اینکه دولت باید در بخش زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کند، گفت: این دولت برای حفظ و معرفی آثار و مواریث تاریخی، فرهنگی، انقلابی به دنیا و ایجاد زمینه برای ورود گردشگران به کشور مصمم است و در این زمینه اقدامات خوبی هم انجام شده است.

وی با اشاره به حاکمیت عصر ارتباطات در دنیای امروز و رد هرگونه بداخلاقی و تندخویی با گردشگران خارجی و داخلی، تصریح کرد: می توانیم با حفظ شئونات اسلامی و توجه به امنیت ملی، با برخورد مناسب با گردشگران خارجی ایرانیت و اسلامیتمان را توام با اخلاق و رفتار حسنه به آنان معرفی کنیم.

 

 

نجفی؛ میهمان میراث فرهنگی

محمدعلی نجفی، نخستین رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در دولت یازدهم نیز در این نشست، رئیس جمهور را همراهی کرد و میهمان این سازمان شد.

محمد نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس جمهور هم در این نشست حضور داشت.

 

 

 

اهدای هدیه هزاره هفتم قبل از میلاد به رئیس جمهور

در پایان نشست هم به رسم یادبود خشت دست ساز تپه ازبکی متعلق به اواسط هزاره هفتم قبل از میلاد همزمان با دوره اول سیلک کاشان توسط سلطانی فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به حجت الاسلام روحانی، رئیس جمهور  تقدیم شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها