امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84903
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هم‌اندیشی نخبگان بسیج فرهنگیان با موضوع افول هژمونی آمریکا با حضور ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هم‌اندیشی نخبگان بسیج فرهنگیان با موضوع افول هژمونی آمریکا با حضور پرفسور مایکل جونز نویسنده آمریکایی و خانم ایوان ریدلی روزنامه‌نگار و سازنده فیلم از انگلیس، شعبانعلی رمضانیان رئیس سازمان بسیج فرهنگیان و جمعی از نخبگان فرهنگی امروز در سازمان بسیج فرهنگیان برگزار شد.

شعبانعلی رمضانیان رئیس سازمان بسیج فرهنگیان در سخنانی اظهار داشت: پیامبر ما پیامبر رحمت است و بعثت او برای رشد و تعالی اسلام بوده است و اسلام بدنبال هدایت و راهنمایی انسانها به سوی کمال و دوری از جهل است.

وی ادامه داد: پیامبر(ص) می‌فرماید من برای کامل کردن فضائل اخلاقی مبعوث شده‌ام و یک چنین دین و پیامبری مبدا و مقصود خود را در دو کار بزرگ یعنی نشان دادن راه کمال و چگونگی حرکت در این مسیر و نشان دادن موانع و برخورد با آن می‌بیند.

رمضانیان افزود: دین اسلام در جهت شناساندن موانع از هیچ کوششی دریغ نکرده است و بزرگترین مانع کمال را ظلم و بی‌عدالتی می‌داند و از ابتدا با ظلم و مستکبر سر ستیز داشته و همیشه طرفدار مظلوع و مستضعفین بوده است و خداوند نیز وعده داده است که این دین جهانی شود.

وی یادآور شد: در اسلام بین مسلمانان بر وحدت بیاندیشیم و با سایر ادیان نیز سر ستیزی نداریم و اعتقاد داریم که همه ادیان به یگانگی خداوند می‌اندیشند اما در شرایط فعلی می‌بینیم نظام استکباری بر عدالت تن نمی‌دهد و در نظام استکباری دولت‌ها را می‌بینیم و ملت‌ها را جزء این موضوع به حساب نمی‌آوریم.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم نظام استکباری به سرکردگی آمریکا عمل می‌کند و دولت آمریکا، کشور ما و دیگر ملت‌ها را در استضعاف قرار داده است و در نقطه مقابل یک حرکت رو به رشدی وجود دارد که خیزش و بیداری مستضعفان و مظلومان جهان است و در مقابل نظام استکباری مظلومان بیدار شده و به ظلم و ناحقی این دولتهای ناحاکم آگاه شده‌اند.

رمضانیان اضافه کرد: این موج بیداری خواستگاهش ایران است و نظام استکباری نیز ایران را منشأ این بیداری دانسته و از هیچ دشمنی با آن کوتاهی نمی‌کند و در طول سال‌های بعد از انقلاب کشورمان به هیچ کشوری تجاوز نداشته است اما همواره مورد تعرض هستیم که اوج آن را در جنگ 8 ساله دیدیم و بعد از آن نیز ما را هیچوقت به حال خودمان وا نگذاشته‌اند و امروز با تمام توان علیه ارزش‌های فرهنگی و اسلامی هجمه کرده‌اند.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان تصریح کرد: امروز به شدت مورد هجوم فرهنگی به سرکردگی آمریکا هستیم و در درون جبهه مقاومت به رهبری ایران اسلامی موج هوشیاری و بیداری روز افزون شده است و این خیزش و حرکت را تنها در چارچوب حوزه‌های خود نمی‌بینیم بلکه در اقصی نقاط عالم دیده می‌شود اما در طرف مقابل افول و حرکت رو به ازمحلال استکباری را شاهد هستیم و شواهدی داریم که خود انقلاب اسلامی در شکل‌گیری در ایران با وجود مخالفت استکبار، بزرگترین نشانه آن است.

وی ادامه داد: شکست‌های پیاپی که استکبار در اقصی‌نقاط جهان شاهد است را جزء این حرکت می‌بینیم و از همه مهمتر اقرار آشکار و صریح سردمداران آمریکا را شاهدی بر این مدعا دانسته و امیدواریم همگان از زیر ظلم و ستم استکبار جهانی خلاص شوند و همه ادیان آزادند به آنچه اعتقاد دارند، عمل کنند.

رمضانیان خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم بین ادیان هیچ جنگی نیست و اگر همه پیامبران ادیان جمع شوند هیچ دشمنی بین آنها وجود ندارد و ما نیز با نظام استکباری سر سازش نخواهیم داشت و امیدواریم سیطره نظام استکباری از سر دیگران برداشته شود و وعده خداوند را در این راستا می‌بینیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها