امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84905
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 25
«احمد الغمراوی»، سفیر سابق مصر در عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره گفت: ایران کشور و دولتی اسلامی و ...

«احمد الغمراوی»، سفیر سابق مصر در عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره گفت: ایران کشور و دولتی اسلامی و تاثیرگذار در منطقه و بازوی راست جهان اسلام و عرب است.

الغمراوی افزود: رژیم صهیونیستی تلاش دارد که ایران را از پیکره جهان اسلام و عرب جدا کند، اگرچه توطئه‌های رژیم صهیونیستی و غرب تنها به جدا کردن ایران از جهان عرب و اسلام منتهی نمی‌شود، بلکه سراسر جهان اسلام و عرب را در برمی‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه چشم طمع غرب به نفت جهان اسلام دوخته شده است، تاکید کرد که منافع اقتصادی یکی از مهمترین دلایل هجوم غرب به منطقه و تلاش برای تفکیک و تجزیه آن است.

اما در خصوص رابطه با ایران الغمراوی تصریح کرد که هم اکنون زود است که عبد الفتاح السیسی به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مصر در این خصوص صحبت یا تصمیم گیری کند، اما رابطه با ایران از جمله موضوعات مرتبط با معادلات بین‌المللی و منطقه‌ای است و این معادلات است که چنین روابطی را مقرر می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها