امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84906
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه رسمی «جنبش اسلامی نیجریه» حجت‌الاسلام ابراهیم زکزکی رهبر شیعیان نیجریه در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه رسمی «جنبش اسلامی نیجریه» حجت‌الاسلام ابراهیم زکزکی رهبر شیعیان نیجریه در سخنانی مهم که در دو روز گذشته انجام داده است پرده‌های جدیدی از پرونده دختران ربوده شده نیجریایی برداشت.

وی که در حسینیه بقیه‌الله شهر زاریا سخن می‌گفت عنوان کرد که ربودن این دختران پوششی از سوی غرب برای بالکانیزه کردن نیجریه و سرقت منابع طبیعی این کشور است.

زکزکی با بیان اینکه ربودن دختران راه را برای دخالت و حضور نظامی آمریکا و اسرائیل در نیجریه صاف کرد، گفت: اجازه ندهیم کسی فریب بخورد گروه بوکوحرام چیزی جز پوشش عملیاتی برای بالکانیزه کردن نیجریه و سرقت منابع آن به نام جست‌وجو برای یافتن شورشیان نیست.

وی خطاب به کسانی که در نیجریه علیه بوکوحرام و ربودن دختران نیجریایی تظاهرات می‌کنند، افزود: تظاهرات‌کنندگان باید علیه گودلاک جاناتان رئیس جمهور نیجریه و همکارش «شیکائو»(رهبر بوکوحرام) تظاهرات کنند چراکه این دو یکی هستند.

* رهبر بوکوحرام هم‌اکنون در یک پادگان نظامی سری در مکانی امن نگهداری می‌شود

رهبر شیعیان در ادامه پرده‌های دیگری از پرونده دختران ربوده شده نیجریایی برداشت و گفت: «شیکائو»، رهبر بوکوحرام هم‌اکنون در یک پادگان نظامی سری در مکانی امن نگهداری می‌شود.

وی افزود: هدف این است که مردم را به اسم جست‌وجو برای شورشیان از همه مناطقی که مملو از ذخایر طبیعی است پراکنده کنند؛ دقت کنید طلا در «زمفارا» و «زاریا» و «برینین گواری» فراوان است و طلا و پلاتین در «سکوتو» و «بورنو» فراوان است و [اینها مکان‌هایی است که عملیات تروریستی رخ داده است].

حجت‌الاسلام زکزکی ادامه داد: آنها وقتی که به دنبال سلاح‌های کشتار جمعی بودند این کار را در عراق کردند؛ سلاح‌هایی که هیچ‌وقت آنها را پیدا نکردند اما عراق را در هرج و مرج فروبردند؛ همین کار را در افغانستان تجربه کردند.

وی با بیان اینکه غرب به دنبال امتحان منطقه دوم است، تاکید کرد: غرب به دنبال به هم‌ریختن آفریقاست و اهداف زیادی را در نیجریه دنبال می‌کند و این واقعیت بزرگ در برابر آفریقا رونمایی می‌کند.

رهبر شیعیان نیجریه با اشاره به دستگیری یکساله دو تن از چهره‌های شیعه نیجریه خواستار آزادی آنها شد و افزود: آمریکا و اسرائیل «جنبش اسلامی نیجریه» را بزرگترین تهدید برای رسیدن به هدف شوم خود می‌دانند و از این رو شروع به سرکوب و دستگیری اعضای آن کرده‌اند.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها