امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۱۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84950
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که به منظور شرکت در اجلاس میان دوره‌ای وزرای امور خارجه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که به منظور شرکت در اجلاس میان دوره‌ای وزرای امور خارجه جنبش عدم تعهد در الجزایر به سر می‌برد طی سخنانی در مراسم افتتاحیه این نشست، با تشکر از دولت و ملت الجزایر برای برگزاری این اجلاس اظهار داشت: حضور سطح بالای وزیران امور خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در هفدهمین اجلاس میان دوره‌ای این جنبش نشان دهنده جایگاه و نقش بارز الجزایر به عنوان یک عضو مهم این جنبش در شرایط کنونی جهان است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که ریاست دوره‌ای جنبش عدم تعهد را برعهده دارد، یادآور شد: برای برگزاری این نشست رایزنی‌های گسترده‌ای در سطح بین‌المللی انجام شده است و دفتر هماهنگی جنبش عدم تعهد در نیویورک به ریاست ایران نیز تلاش فراوانی برای تدوین اسناد این نشست داشت که نشان دهنده اهمیتی است که این جنبش برای حفظ منافع ملت‌ها و هدایت آنها به سمت سعادت و صلح جهانی قائل است.

ظریف افزود: مطمئن هستیم با توجه به تحولات در حال رخ دادن، این جنبش تلاش خواهد کرد با وحدت بین اعضا چالش‌های پیش رو را از میان بردارد.

وی از تمام هیأت‌های شرکت کننده در این نشست و نمایندگان سازمان ملل برای حضور در این اجلاس و برگزاری آن تشکر کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران پیشنهاد کرد که الجزایر ریاست هفدهمین نشست وزرای خارجه را بر عهده گیرد که تمامی هیات‌های شرکت کننده در این اجلاس با تحویل ریاست آن به این کشور موافقت کردند.

ظریف پس از سخنان خود، ریاست هفدهمین اجلاس وزیران امور خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد را به رمطان لعمامره وزیر امور خارجه الجزایر واگذار کرد.

سپس هیأت‌های حاضر در این اجلاس وارد دستور کار اجلاس برای بررسی اسناد شدند.

عبدالمالک سلال نخست‌وزیر الجزایر و مورالس رییس جمهور بولیوی از دیگر سخنرانان نشست امروز بودند.

اجلاس میان دوره‌ای وزیران خارجه جنبش عدم تعهد تا فردا هشتم خرداد در الجزیره برپا است.
به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان شب گذشته در رأس هیأتی برای شرکت در این اجلاس وارد الجزیره شد. وی در الجزایر با اخضر ابراهیمی نماینده پیشین دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه به رایزنی پرداخت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها