امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8499
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۵
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، محمد وحدتی در نشست حقوقی، بصیرتی که امروز با موضوع ویژگی‌های رئیس جمهور و وظایف ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، محمد وحدتی در نشست حقوقی، بصیرتی که امروز با موضوع ویژگی‌های رئیس جمهور و وظایف شورای نگهبان در احراز صلاحیت‌ها، در سالن اجتماعات دادگستری کل استان قزوین برگزار شد، علت موفقیت‌های ایران را ترکیب کردن مردم سالاری با دین عنوان کرد.

وحدتی اظهار داشت: این انقلاب متکی به دین بوده و بر دوش مردم ایران قرار دارد؛ اما دشمنان تمام تلاش خود را برای جلوگیری از درخشش این الگو در جهان به کار گرفته‌اند.

وی افزود: ایران در آستانه یک اتفاق مهم به نام انتخابات قرار دارد و از آنجا که در نظام مردم سالاری، مردم در تمام شئون کشور نقش تعیین کننده دارند، این امر از اهمیت و حساسیت ویژه‌ای برخوردار می‌شود.

وحدتی، انتخابات را برخوردار از پیچیدگی‌های دقیق و فنی دانست و ادامه داد: گاهی جبران برخی از غفلت‌ها نیازمند پرداختن تاوان است؛ اما ضریب این تاوان در شرایط حساس افزایش می‌یابد.

این مسئول با بیان اینکه در هر مرحله از عمر انقلاب اسلامی، حساسیت‌ها بیشتر می‌شود، خاطرنشان کرد: رفتار اشخاص باید متناسب با شرایط باشد؛ چراکه حساسیت بیشتر شرایط، دقت بیشتری را می‌طلبد.

وحدتی با یادآوری قرارگیری ایران در پیچ تاریخی بر اساس بیانات مقام معظم رهبری، تصریح کرد: این سرنوشت نه تنها برای ایران بلکه برای بشریت نیز حساس است.

وی عنوان کرد: با وجود تفکرات برخی از مردم که شرایط خود را عادی می پندارند، دشمنانی همچون آمریکا آن را عادی نمی‌دانند؛ چراکه به تازگی به قدرت زیاد ایران پی برده‌اند.

این مسئول با بیان اینکه آمریکا در آغاز پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل غفلت از میزان قدرت ایران، نگرانی چندانی در خصوص آن نداشت، اذعان کرد: آنان از آنجا که دوران دین گرایی را تمام شده می‌دانستند، معتقد بودند که اداره کشور با تکیه بر دین ممکن نیست.

وحدتی با اشاره به تفاوت‌های اساسی دین با خرافات در دوران گذشته، بیان کرد: در شرایطی که دینداری در بخشی از جهان جرم و یا در صورت آزادی، یک امر شخصی محسوب می‌شد، تجلی یافتن آن در دنیا برای افراد و دولت‌ها متصور نبود.

وی افزایش سختی‌ها را بهای
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها