امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 84995
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان امروز (چهارشنبه)در مراسم افتتاح دفتر بنیاد ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان امروز (چهارشنبه)در مراسم افتتاح دفتر بنیاد امید ایرانیان در زاهدان با تبریک عید مبعث و گرامی داشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و اظهار خشنودی جهت افتتاح دفتر بنیاد امید ایرانیان در استان سیستان و بلوچستان همزمان با ایام شعبانیه، اظهار داشت: انتخاب استان سیستان و بلوچستان بعنوان اولویت‌های اول در افتتاح شعبه بنیاد امید بیانگر نگاه شورایعالی و هیات مدیره بنیاد به این استان و پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های آن است.

وی اظهار امیدواری کرد: انشاالله فعال شدن بنیاد امید در این استان، منشاء خیر و برکت برای استان سیستان و بلوچستان باشد و به عنوان یک نهاد مردمی بتواند نقش اتاق فکر را در برنامه‌های پیشرفت، توسعه و حل مشکلات استان، همگرایی و تفاهم بیشتر بین فعالان اجتماعی و سیاسی داشته باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نقش مردم در صحنه ‌ای مختلف انقلاب، تصریح کرد: جهت‌گیری اصلی نظام، حضور مردم در صحنه و مشارکت مردم در همه امور است و جایگاه مردم در قانون اساسی به صورت شفاف بیان شده است و هیچکس و هیچ جریانی نمی‌تواند نقش تاثیر گذار مردم در اداره امور کشور را نادیده بگیرد.

عارف تاکید کرد: اصل مسلم و قطعی در دنیای امروز نقش آفرینی مردم در کنار دولت‌ها در همه امور فرهنگی، علمی، اجتماعی و سیاسی است.

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: پیشرفت کشورها و پاسخگویی دولت‌ها در گرو مشارکت و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد است.

رئیس بنیاد امید ایرانیان ماموریت اصلی بنیاد متبوعش را تلاش برای اعتلای ایران اسلامی و افزایش کیفیت زندگی آحاد مردم بوسیله تولید، باز تولید و توزیع فرهنگ و گفتمان عقلانیت و اعتدال در کشورداری همراه با تعامل و تفاهم سازنده و دانایی محور بین خبرگان و نخبگان خردورز ایرانی  داخل و خارج از کشور دانست.

عارف گفت:مبنای حرکت بنیاد امید ایرانیان اعتدال،اخلاق مداری، خردورزی و توسعه گفتمان کشور داری خردمندانه و توانمندسازی جوانان و زنان است.

وی افزود: مهمترین مسئولیت اجتماعی بنیاد امید ایرانیان نهادسازی، تقویت نهادهای مدنی و کادرسازی است.

عارف در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت حمایت و همیاری با دولت تدبیر و امید تاکید کرد و گفت: همه جریانات مختلف کشور باید بدون سهم خواهی دولت را کمک کنند و بدانند که دولت در چه شرایطی بر سر کار آمد و تلاش کنند قوه مجریه به اهداف کوتاه و بلندمدت خود با آرامش دست پیدا کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دفاتر استانی بنیاد امید باید اتاق فکری امین، یاوری دلسوز و کارشناسی خبره برای همه نهادهای دولتی، عمومی و مردمی باشد، تصریح کرد: پیشنهاد ما این است که دفتر بنیاد،با توجه به پتانسیل‌ها، موقعیت ارزنده استان و سرمایه‌های ارزشمند طبیعی و انسانی یک برنامه راهبردی را تدوین کنند و حتی در طراحی برنامه ششم توسعه تاثر گذار باشند.

عارف در پایان با اشاره به ظرفیت‌های استان سیتان و بلوچستان تاکید کرد: استان سیتان و بلوچستان می تواند پل ارتباطی با ثبات کشور با کشورهای همسایه باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها