امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8500
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۵
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یونس اسدی نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه طی تذکری ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یونس اسدی نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه طی تذکری در صحن علنی مجلس، اظهار داشت: ماده 155 آیین‌نامه موضوع تذکری است که من می‌خواهم در مورد آن صحبت کنم.

وی افزود: بحثی در مورد بند الحاقی 8 در مجلس مطرح شد و در خصوص آن رای‌گیری شد و اصل آن رای نیاورد و آقای ابوترابی برای حذف آن رای‌گیری نکرد و گفت که چون اصلش رای نیاورده برای حذفش هم رای‌گیری نمی‌کنیم.

وی افزود: ماده 155 آیین‌نامه می‌گوید که رای‌گیری برای اصل ماده باید انجام شود؛ ظاهرا هیئت رئیسه تصمیم گرفته که هر کدام از بندهای لایحه بودجه به عنوان یک ماده مطرح شود؛ ما در مورد بند الحاقی 8 هم رای‌گیری کردیم ولی چون نیازمند دو سوم بود رای نیاورد.

اسدی ادامه داد: در آیین‌نامه آمده است که بعد از اصل ماده باید حذف آن را هم به رای گذاشت و در صورتیکه حذف رای نیاورد پیشنهادهای جدید مورد بررسی قرار می‌گیرد و در نهایت ارجاع به کمیسیون در صورت تشخیص رئیس جلسه در صورتیکه پیشنهادها رای نیاورد انجام می‌شود.

نماینده مردم مشگین‌شهر گفت: در حال حاضر بند 8 بلاتکلیف است و بر اساس آیین‌نامه باید حذف آن هم به رای گذاشته می‌شد.

محمدرضا باهنر در پاسخ به اسدی گفت: من بحث شما را قبول دارم اما اینکه الان حقی از نماینده‌ای ضایع شده اینطور نیست؛ چون این بند به کمیسیون ارجاع شده یک بار دیگر قابل طرح است.

وی اضافه کرد: اگر حقی از نماینده‌ای ضایع شده باشد ما باید جبران کنیم اما چون به کمیسیون ارجاع شده، حقی ضایع نمی‌شود و نمایندگان می‌توانند تمام پیشنهادات خود را بار دیگر مطرح کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها