امروز : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 24
۱۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85005
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسین آیتی معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسین آیتی معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اجلاس معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها در سازمان پژوهش‌های علمی و فرهنگی ایران با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی در حوزه فرهنگ گفت: تأمین تمام جنبه‌های بهداشت و درمان، غذا و دارو در کشوری به وسعت ایران بسیار اهمیت دارد و وزارت بهداشت علاوه بر این مسأله تأمین نیروی انسانی متخصص را نیز درنظر دارد.

وی افزود: در کنار این مسائل، هدفگذاری کردیم که کادر پزشکی متخصص از آموزه‌های فرهنگی اسلامی و ایرانی برخوردار باشند تا بیمار را با کرامت انسانی درنظر بگیرند.

آیتی ادامه داد: جایگاه فعالیت‌های دانشجویی در وزارت بهداشت بسیار مهم است به طوری که وزارت بهداشت، برنامه‌هایی را در حوزه فرهنگی در دانشگاه‌ها در نظر دارد.

وی افزود: وزارت بهداشت دارای 58 دانشگاه علوم پزشکی است که 170 هزار نفر دانشجو به صورت روزانه و دولتی در این دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند.

آیتی گفت: بحث سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی برای این دانشگاه‌ها اهمیت دارد و همچنین تأکید زیادی به درک ارزش و جایگاه والای علم و دانش در آموزه‌های دینی شده است.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت عنوان کرد: در بحث اخلاق حرفه‌ای نیز سند بالادستی دانشگاه اسلامی را مدنظر قرار دادیم و در ستاد صیانت از حقوق شهروندی و گسترش حجاب و عفاف نیز فعال هستیم.

آیتی اضافه کرد: قانون انطباق مؤسسات پزشکی با شرع اسلام نیز بسیار مورد توجه قرار دارد.

به گفته وی، 160 مورد از شاخص‌های نظارت و ارزیابی فعالیت‌های دانشگاه‌ها از سوی وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است.

آیتی اظهار داشت: فعالیت شورای احیای نهی از منکر و امر به معروف، اقتصاد مقاومتی، تدوین شاخص‌های رتبه‌بندی کرسی‌های آزاداندیشی و تهیه بانک جامع آماری برای دانشجویان غیرایرانی از فعالیت‌های دیگر وزارت بهداشت است.

وی گفت: همچنین در برخی دانشگاه‌ها طرح شافی را به صورت پایلوت برگزار کرده‌ایم که در این طرح، قانون انطباق با شرع اسلام در بیمارستان‌ها ارزیابی می‌شود تا بیمارستان‌هایی که قانون را رعایت نکرده‌اند اعتباربخشی فنی نشوند.

وی افزود: 90 دفتر تشکل دانشجویی، 750 نشریه و 200 انجمن علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی فعال هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار