امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85018
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، حجت‌الاسلام سید محمود علوی عصر امروز در نخستین روز از کنگره بین‌المللی چشمه آفتاب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، حجت‌الاسلام سید محمود علوی عصر امروز در نخستین روز از کنگره بین‌المللی چشمه آفتاب ویژه بزرگداشت مقام والای پدر حضرت امام(ره) اظهار داشت: امام خمینی(ره) از همه چیز چشم پوشید تا اسلام را در زمانی که استبداد، ظلم و ستم بیداد می‌کرد، احیا کند و در این راه جان بر کف بود.

وی ادامه داد: کم نیستند کسانی که جان خود را فدای حرکت علمی و جهادی می‌کنند و آنها مصداق شهدای گمنام هستند.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: مظلومیت گمنامی بر سید مصطفی خمینی پدر امام بزرگوار سایه افکنده بود و این مراسم در راستای زدودن این سایه بسیار مؤثر واقع شد.

علوی با اشاره به اینکه دستاوردهایی که امروز داریم و مهم‌ترین آن گوهر انقلاب است به سادگی به دست نیامده است، تصریح کرد: برخی گمان می‌کنند انقلاب براساس خون‌های شهدای قبل از سال 57 شکل گرفته است، اما اگر خوب نگاه کنیم می‌بینیم که این خط سرخ از کربلا آغاز و تا امروز امتداد داشته است.

وی عنوان کرد: تلاش علما تنها منحصر در عرصه علمی نبوده است؛ هرچند این عرصه به خودی خود بسیار ارزشمند است، اما علما در تمامی عرصه‌‌ها و علوم اعم از تربیتی، اخلاقی، سیاسی، اجتماعی، فلسفی و... حضور داشته و نقش‌آفرین بوده‌اند.

وزیر اطلاعات اضافه کرد: امام رضا(ع) می‌فرمایند که رحمت خدا شامل کسانی است که اهل بیت(ع) را احیا کنند، این مسیری است که علمای اسلام آن را باور کردند و در عرصه‌های فلسفه، فقه اسلامی و اصول آن را به مرحله عمل درآوردند.

علوی با بیان اینکه کتابخانه علمی شیعه از غنی‌ترین کتابخانه‌ها در عرصه علمی است، عنوان داشت: این مهم پاسخ به خواسته امام رضا(ع) برای تحقق احیای اهل بیت(ع) در میان امت اسلامی است.

وی با تأکید بر اینکه علما برای تحقق فرمایشات اهل بیت(ع) همیشه در صحنه حاضر بودند و بر حضور مردم تکیه داشتند، بیان کرد: پشتوانه توان و قدرت فقها همیشه مردمی بودند که از مظلومیت و ستمی که بر آنها می‌رفت رنج می‌بردند، اما هیچ وقت بر قدرت‌های خارجی تکیه نکردند.

وزیر اطلاعات اذعان کرد: علما حتی برای نجات جان خود نیز به خانه اجانب پناه نبردند، چراکه حاضر نبودند با عمل و حرف خود پای حرف استعمار و استبداد را امضا کنند، در گذشته نیز سلاطین به دنبال علما بودند و گاه نیز تصمیم داشتند از مقام و جایگاه علما سوءاستفاده کنند که علما در برابر آنها با رفتار خود ایستادند.

علوی خاطرنشان کرد: آن زمان که علما احساس خطر کردند به تکلیف خود عمل کرده و در مقابل سربازان مهاجم به کشور ایستادند و این حرکت آنان مصداق آیه شریفه «خداوند اجازه سلطه کافر بر مسلمان را نمی‌دهد» است.

وی ابراز داشت: اسلام دینی است که نشستن گرد ذلت را هرگز بر چهره پیروان خود نمی‌پذیرد و انسان نیز نه تنها نباید بردگی خود را بپذیرد؛ بلکه باید با بردگی و ظلم و ستم مبارزه کند.

وزیر اطلاعات بیان کرد: امام در شرایط یأس و ناامیدی در برابر ظلم و ستم فریاد دادخواهی سر داد و مردم با قدرت به ندای ایشان پاسخ گفتند، چراکه اینجا سرزمینی نیست که ظلم و بردگی را بپذیرد.

علوی در پایان تصریح کرد: روح بزرگ و دل دریایی امام خمینی(ره) ریشه در سلسله‌ای دارد که متصل است به پدری همچون حاج سید مصطفی خمینی(ره) که قطعاً قدردانی از آنها ما را در ادامه راه استوارتر می‌کند.
انتهای پیام/87002/ذ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها