امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8502
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۵
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه طی اخطاری با استناد به اصول 91 تا 99 قانون اساسی در صحن علنی مجلس، اظهار داشت: بحث من در مورد نهادی است که 9 اصل از قانون اساسی به آن برمی‌گردد؛ یعنی شورای نگهبان که رمز سلامت نظام و جلوگیری از استحاله نظام است.

وی افزود: این روزها برخی نداها را می‌شنویم که در جهت تضعیف شورای نگهبان است و ما می‌خواهیم اعلام کنیم که تضعیف شورای نگهبان به نفع هیچکس نیست و همه ما باید پشتیبان این نهاد مقدس باشیم.

حاجی‌دلیگانی ادامه داد: ما باید از مواضع آیت‌الله جنتی حمایت کنیم و از اعضای شورای نگهبان بخواهیم که قاطعانه به وظیفه خود عمل کنند.

محمدرضا باهنر در پاسخ به اخطار حاجی‌دلیگانی گفت: اخطار شما واقعا به جلسه علنی وارد نیست و هیچ ربطی به جلسه علنی ندارد.

وی افزود: ما نباید به شورای نگهبان بگوییم که قبول کند یا رد کند؛ ما به اختیارات و وظایف نهادها باید احترام بگذاریم و قرار هم نیست که ما اظهار نظر کنیم. چرا که شورای نگهبان هر عملی را که انجام دهد نهاد قانونی است و ما باید تایید کنیم.

باهنر گفت: اینکه عده‌ای تلاش می‌کنند تا شورای نگهبان رد کند و هم اینکه عده‌ای تلاش می‌کنند تا تایید کند به نظر من هر دو اشتباه است و نباید این کار را کرد و باید از نهاد شورای نگهبان حمایت کنیم.

وی گفت: نمایندگان مجلس هم تلاش می‌کنند تا عزت و موقعیت شورای نگهبان رعایت شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها