امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85041
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، سعید عبدالحسینی ظهر امروز در حاشیه برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی بیماری‌های روده که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، سعید عبدالحسینی ظهر امروز در حاشیه برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی بیماری‌های روده که در بیمارستان فوق تخصصی رضوی در مشهد برگزار شده بود، در نشستی خبری اظهار کرد: سیاست‌های کلان آستان قدس رضوی در حوزه خدمات بهداشت و درمان در راستای دستورات و نیت تولیت این آستان است.

وی با اشاره به اینکه یکی از راهکارها در راستای اقدامات پژوهشی و زیربنایی در درمان، ارتباطات علمی در زمینه‌های مختلف تخصصی و فوق تخصصی با افراد مطرح و برجسته در جهان است، افزود: نخستین کنگره بین‌المللی بیماری‌های روده طی سه روز و در دو نوبت صبح و عصر در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار می‌شود.

عبدالحسینی تصریح کرد: در راستای اینکه تاکنون کمترین توجهی به بیماری‌های التهابی روده و گوارش و حتی بیماران آن نشده است، آستان قدس رضوی بر خود لازم دانست تا با همکاری فوق تخصصین داخلی و خارجی، علل ایجاد، بهترین روش درمان، شناساندن روش‌های جدید درمان این بیماری‌ها به پزشکان و کمک به بیماران را با برگزاری این کنگره محقق کند.

وی با بیان اینکه آستان قدس رضوی خود را متولی اقدامات علمی جدید می‌داند، افزود: امیدوارم این کنگره در پایان با دستاوردهای مطلوب اجرایی برای بیماران ایرانی، منطقه و حتی جهان همراه باشد.

عبدالحسینی با اشاره به حضور فوق تخصصین داخلی و خارجی در این کنگره و حتی پزشکان طب سنتی، از امتیاز بازآموزی این کنگره  نیز خبر داد و گفت: در سال جاری، کنگره تصادفات جاده‌ای و گردشگری سلامت در جهان اسلام نیز از جمله کنگره‌هایی هستند که آستان قدس رضوی به برگزاری آنها اقدام خواهد کرد.

رئیس بیمارستان فوق‌تخصصی رضوی در ادامه با اشاره به اینکه بیمارستان رضوی با برگزاری کنگره‌های بی‌شمار در راستای ارتقاء درمان در زمنیه‌های فوق تخصصی در کشور از نتایج خوبی برخوردار است، گفت: دستاوردهای مطلوب در زمینه‌های جراحی‌های مغز و اعصاب، قلب و... توسط برگزاری کنگره‌های مذکور تاکنون منجر به عدم مراجعه بیماران داخلی به خارج از کشور شده و در زمینه سطح درمان در رشته‌های مختلف نیز به سطح مطلوب و استاندارد جهانی نائل شده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نیز با کشور آلمان فعالیت‌های پژوهشی مشترک با نتایجی خوب در راستای ارتقاء سطح علمی کشور داریم، افزود: این بیمارستان در حال حاضر دارای پیشرفته‌ترین و کامل‌ترین بخش اندوسکوپی کشور بوده که دارای کامل‌ترین تجهیزات روز دنیاست.

عبدالحسینی با بیان اینکه همزمان با برگزاری این کنگره بخش اندوسکوپی مذکور با جدیدترین تجهیزات، راه‌اندازی می‌شود، افزود: بیماری‌های روده متأسفانه در کشور افزایش یافته است و به بیماران این نوع بیماری توصیه می‌شود که هر نوع تغییر در گوارش  را  جدی گرفته و پیگیر بیماری خود باشند.

وی همچنین با اشاره به اینکه بیمارستان رضوی اگر چه خصوصی است اما تعرفه‌های درمانی آن نسبت به بسیاری از بیمارستان‌های خصوصی کشور کمتر بوده و با تمامی بیمه‌ها قرارداد دارد، گفت: در راستای گردشگری سلامت نیز، اشاعه و شناساندن فرهنگ اسلامی ایران نیز از طریق بیماران غیر ایرانی که به این بیمارستان مراجعه می‌کنند مدنظر است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه در راستای درمان که یکی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری است، گفت: آستان قدس رضوی در بسیاری از شهرهای مختلف کشور دارای مراکز درمانی است و در این زمینه گام‌های خوبی را تاکنون برداشته است.

وی خاطرنشان کرد: آستان قدس رضوی تا حد امکان و با توجه به اینکه ردیف بودجه‌ای برای آن از سوی دولت تعریف نشده است، اما آمادگی هرگونه حمایت را در زمینه درمان با بهترین استاندارهای علمی را در کشور دارد، همان‌گونه که بیمارستان بهمن در تهران، بیمارستان امام رضا (ع) در مشهد و ... از موقوفات آستان قدس رضوی هستند که در اختیار دولت گذاشته شده‌اند.
انتهای پیام/70020/ی40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها