امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85056
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چند هفته پیش ناسا اعلام کرده بود که در 23 و 24 ماه مه زمین شاهد گذر ستاره ...

به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چند هفته پیش ناسا اعلام کرده بود که در 23 و 24 ماه مه زمین شاهد گذر ستاره دنباله دار  209P/LINEAR خواهد بود که موجب سقوط پیاپی شهاب سنگ‌ها می‌شود.

در تاریخ گفته شده است زمین شاهد شهاب سنگ‌های بی سابقه‌ای بود؛ در واقع بقایای ستاره دنباله دار 209P/LINEAR موجب این رویداد شد و بارش ستاره بی‌سابقه و فوق‌العاده زیبا برنامه‌ریزی شده بود؛ این اتفاق برای تمام منجمین آماتور و حرفه‌ای صحنه‌ای زیبا در طول سال بود.
یکی از ستاره شناسان گفت: ما فکر می‌کردیم بین 100 تا 400 شهاب سنگ در یک ساعت ببارد اما حدوداً 5 تا 10 شهاب سنگ در یک ساعت گذشتند.

یکی دیگر از ستاره شناسان به نام «تونی فیلیپ» گفت: من در خانه‌ام در توسان – آریزونا به مدت دو ساعت و نیم 16 شهاب سنگ را دیدم.

«بیل کوک» گفت: در یک ساعت 40 – 50 شهاب دیده شده و این رویداد زیبا در برخی از مناطق مشاهده شده است.

یکی از ساکنین مریلند گفت: ستاره‌های دنباله دار در آسمان به خوبی مشاهده می‌شدند و آسمان نورانی شده بود اما معلوم نمی‌شد چند شهاب در آسمان است.

به گفته ستاره شناسان این شهاب سنگ حدوداً 10 سال یک بار ظهور می‌کند.انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها