امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85058
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا جزینی در جلسه کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات ستاد که در محل این ستاد برگزار شد، هدف از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا جزینی در جلسه کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات ستاد که در محل این ستاد برگزار شد، هدف از برگزاری جلسات این کمیته را ایجاد فرایند آموزش همگانی به‌عنوان یکی از عناصر تشریک مساعی عمومی جامعه در حوزه مبارزه با مواد مخدر خواند و گفت: یکی از مهمترین برنامه‌ها در حوزه اقدامات رسانه‌ای ایجاد اعتمادسازی بین مردم است.
 
وی گفت: مردم مهمترین آسیب اجتماعی حال حاضر را پدیده اعتیاد قلمداد می‌کنند و گاهی معتقدند برخورد مناسب و جدی در این خصوص صورت نمی‌گیرد، بنابراین یکی از وظایف رسانه‌ها ایجاد اعتمادسازی بین مردم و دستگاه‌های مبارزه کننده با این پدیده است.

وی افزود: در حال حاضر ماده صنعتی شیشه یکی از مهمترین بحث‌هایی که باید در بحث پیشگیری از اعتیاد به آن توجه داشت و متأسفانه ابعاد آن در حال گسترش است، بنابراین با توجه به اینکه همه بر این باور هستند که رسانه در آگاه‌سازی مردم نقش مهم و ویژه‌ای دارد، می‌توان از این ابزار در جهت آگاه‌سازی عمومی نسبت به خطرات و پیامدهای سوء‌مصرف این ماده صنعتی استفاده کرد.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: یکی دیگر از برنامه‌ریزی‌های رسانه‌ای باید ایجاد جریان‌سازی در رسانه‌های بیگانه باشد چرا که این رسانه‌ها هم به نوعی مخاطبان خاص خودشان را دارند و چنانچه برنامه مدون و مشخصی را داشته باشیم می‌توانیم از این ابزار به گونه‌ای مثبت و متناسب با اهداف و سیاست‌های ستاد استفاده کنیم.

جزینی ترسیم فرایند برنامه‌های پیشگیری توسط ابزار رسانه، چگونگی برخورد با مواد اعتیادآور صنعتی در سطح مدارس و دانشگاه‌ها و اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی‌ها در این امر، بهره‌گیری از همه روش‌های ارتباطی رسانه‌ای اعم از مکتوب، شنیداری، دیداری و فضای مجازی و توجه به فعالیت‌های بلند مدت را از جمله برنامه‌های این کمیته عنوان و بر توجه ویژه به آنها تاکید کرد.
 
وی گفت: در حال حاضر که سال تحصیلی به پایان رسیده، بهتر است این کمیته با یک برنامه‌ریزی مدون و کارشناسی برای سال تحصیلی جدید برنامه‌ریزی مناسبی در خصوص فعالیت‌های رسانه ای انجام دهد، هدف از انجام فعالیت‌های رسانه‌ای نیز ایجاد حساسیت در بین مردم است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها