امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85078
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
«محمود دانشجو» عضو مجلس سنای افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل با اشاره به نفوذ اندیشه‌های امام ...

«محمود دانشجو» عضو مجلس سنای افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل با اشاره به نفوذ اندیشه‌های امام خمینی(ره) در بین ملت‌های جهان گفت: اندیشه‌های امام خمینی(ره) برای تمام ملل جهان سودمند است و برای همیشه جاودانه باقی خواهد ماند.

وی افزود: افکار امام خمینی(ره) بسیار سودمند است و سبب آرامش و آسایش‎ مادی و معنوی در زندگی مردم جهان می‎شود، اذهان انسان‎ها را تسخیر می‌کند و بیانگر حقانیت جهان هستی و بلوغ خردمندانه انسان‎ها در کره زمین است؛ به همین دلیل نفوذ آن در میان ملل جهان روز به روز بیشتر می‌شود.

دانشجو اظهار داشت: هر انسانی بدنبال رسیدن به آرامش و آسایش در زندگی است که آن را می‎توان به خوبی در توصیه‎ها، نظریات و اندیشه‎های امام خمینی(ره) پیدا کرد.

به گفته وی، نظریات امام علاوه بر زندگی شخصی انسان‏‎ها، بر ملت‎ها نیز تاثیرگذار بوده و بسیاری از جنبش‌های آزادیخواه در منطقه و جهان از آن تاثیر پذیرفته‌اند.

عضو مجلس سنای افغانستان با اشاره به مقاومت مردم فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی، خاطر نشان کرد: بسیاری از مجاهدینی که در برخی از کشورهای اسلامی مانند فلسطین فعالیت و مبارزه می‌کنند با تاثیر گرفتن از افکار امام خمینی(ره)، برای استقلال و آزادی کشورشان تلاش می‎کنند.

به گفته دانشجو، وحدت، همگرایی و همبستگی میان جهان اسلام یکی دیگر از نظریات و اندیشه‎های امام خمینی(ره) است که باید بدنبال اجرای آن بود.

به اعتقاد این سناتور افغان، کشورهای اسلامی باید اندیشه‌های امام خمینی(ره) را محور کار خود قرار دهند و راه‎های پیشرفت و آزادی از هرگونه استعمار، استثمار و فقر اقتصادی را دنبال کنند.

دانشجو در ادامه تصریح کرد: هر کشوری که از راه و رسم و اندیشه‎های امام خمینی (ره) و جانشین وی «آیت الله خامنه‎ای» پیروی کند، بدون شک پیشرفت خواهد کرد.

عضو مجلس سنای افغانستان تاکید کرد: تمام ملت‎های اسلامی باید با استفاده از افکار امام خمینی(ره) در راستای استقلال و آزادی خود تلاش کنند و همگرایی میان کشورهای اسلامی را بوجود آورند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار