امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85079
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، «آنخلا ماریا روبلدو»، یکی از اعضای کنگره صلح کلمبیا طی این نشست ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، «آنخلا ماریا روبلدو»، یکی از اعضای کنگره صلح کلمبیا طی این نشست اعلام کرد: پذیرش این پیشنهاد از جانب رهبران جنبش «فارک» اتفاقی بزرگ و نشان‌دهنده جدیت عزم آن‌ها برای اتمام مذاکرات می‌باشد. نتایج دور نخست انتخابات ریاست جمهوری کلمبیا، هشداری برای مذاکره‌کنندگان محسوب می‌شود تا به عملکرد خود سرعت بخشیده و از رسیدن «ایوان اسکار زولوآگا» به منصب ریاست جمهوری و از سر‌گیری جنگ با «فارک» جلوگیری کنند.

«روی باررا»، رئیس کنگره صلح در این نشست خاطر نشان کرد: رسیدن به یک توافق‌نامه در این مسیر و اتمام مذاکرات در سال جاری به رسیدن مردم کلمبیا به آرزوی دیرینه‌شان و شروع فصل جدیدی از زندگی در تاریخ کلمبیا بدون هرگونه جنگ و درگیری کمک می‌کند.

خبرگزاری «تله‌سور» در این خصوص نوشت: مذاکرات صلح در نوامبر 2012 در هاوانا با تصویب سه اصل به پایان رسید؛ توسعه کشاورزی، مشارکت سیاسی و راه حلی برای معضل مواد مخدر.

مذاکرات دور جدید بین سران 2 طرف از 2 ژوئن آغاز خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها