امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85085
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «لس‌آنجلس‌تایمز» در گزارشی نوشت که تمدید انتخابات مصر هم نتوانست مشارکت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «لس‌آنجلس‌تایمز» در گزارشی نوشت که تمدید انتخابات مصر هم نتوانست مشارکت حامیان «عبدالفتاح السیسی» را افزایش دهد.
انتخابات مصر قرار بود سه‌شنبه شب پایان یابد اما مقامات مصری اعلام کردند که قضات این کشور خسته بودند و به جای تمدید یک ساعته از ساعت 21 تا 22، یک روز دیگر این انتخابات تمدید شد.
لس‌آنجلس تایمز با اشاره به این مطلب نوشت که افزوده شدن یک روز دیگر به انتخابات ریاست‌جمهوری مصر نیز نتوانست مشارکت حامیان «عبدالفتاح السیسی» را افزایش دهد و ظاهراً مشارکت در سومین روز از این انتخابات همچنان کمرنگ است.
بر اساس این گزارش، پیروزی السیسی همچنان قطعی است اما حامیان وی در مقایسه با انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۲ مصر که «محمد مرسی» بعنوان اولین رئیس‌جمهور منتخب مصر برگزیده شد، مشارکت بسیار کمتری داشتند و در آن زمان مشارکت ۵۲ درصد اعلام شد اما هم‌اکنون بعد از دو روز انتخابات ریاست‌جمهوری مصر، مشارکت تنها ۳۷ درصد تخمین زده شده است.
لس‌آنجلس تایمز گزارش کرد که مشارکت پایین در انتخابات ریاست‌جمهوری مصری، ضربه‌ای به کمپین السیسی به حساب می‌آید زیرا کمپین وی امید داشت که مشارکت زیادی در انتخابات صورت گیرد و این مشارکت، مهری بر مشروعیت حاکمیت این وزیر دفاع سابق مصر بزند.
السیسی در ماه ژوئیه سال گذشته محمد مرسی را از قدرت خلع کرد.
اقدام مصر برای تمدید انتخابات ریاست‌جمهوری انتقادات دستکم یک گروه از ناظران انتخاباتی به نام دموکراسی بین‌المللی آمریکا را برانگیخت و این گروه اعلام کرد که این گام، تردید‌های زیادی درباره استقلال کمیسیون انتخاباتی، بی‌طرفی دولت و یکپارچگی فرایند انتخاباتی مصر به وجود می‌آورد.
طبق این گزارش، تا اواسط امروز چهارشنبه، تنها جمعیت بسیار اندکی در بسیاری از حوزه‌های انتخاباتی حضور داشتند. آن دسته از مصری‌هایی که در انتخابات شرکت کردند، دلایل متعددی برای اینکه در ابتدا در انتخابات شرکت‌ نکردند داشتند. برخی می‌گفتند به این دلیل در انتخابات شرکت‌ کردند که از پرداخت جریمه‌ای که دولت برای آنهایی که در انتخابت شرکت نمی‌کنند، تعیین کرده، معاف شوند.
کمیته عالی انتخابات مصر روز سه‌شنبه اعلام کرد آنهایی که در انتخابات مصر شرکت نکنند، ۵۰۰ پوند مصری یا همان ۷۰ دلار جریمه خواهند شد.
برخی نیز می‌گفتند به این دلیل در انتخابات شرکت نمی‌کنند زیرا پیروزی سیسی قطعی است بنابراین به خود زحمت نمی‌دهند رأی خود را به صندوق بیاندازند.
لس‌آنجلس تایمز گزارش کرد که حمل و نقل عمومی روز چهارشنبه در مصر رایگان اعلام شد تا مردم را ترغیب کنند در انتخابات شرکت کنند.
این روزنامه آمریکایی در پایان اینگونه نوشت که برخی از روزنامه‌های مصری حتی آنهایی که طرفدار السیسی بودند، به طرز غیرمعمولی، مشارکت اولیه در انتخابات را مأیوس‌کننده اعلام کردند و تیتر صفحه اول روزنامه الشروق این بود: «صندوق‌های رأی در جستجوی رأی‌دهندگان».
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها