امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85092
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه‌های خبری فلسطینی، «هانی حلیبه» سخنگوی مقاومت مردمی فلسطین اعلام کرد حدود 25 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه‌های خبری فلسطینی، «هانی حلیبه» سخنگوی مقاومت مردمی فلسطین اعلام کرد حدود 25 جیپ نظامی رژیم صهیونیستی در ساعت 2 چهارشنبه شب شهر «العیزریه» در نزدیکی قدس را مورد هجوم قرار دادند و 12 نفر به نام‌های «إیهاب رائد أبو رومی، محمد سامی بصة، راغب موسى جبر، أیمن عمر جبر، هاشم جمیل ابو زیاد، محمد السبع، محمود احمد المکحل، وسام احمد المکحل، محمد أحمد المکحل، محمد بسام السناوی، یوسف ولید أبو رومی و همسر علاء بسام عدوان» را بازداشت کردند، افراد ذکر شده به این اتهام بازداشت شدند که در جنبش‌های اعتراضی در حمایت از اسرای بدون محاکمه شرکت کردند.

همچنین نظامیان صهیونیست با حمله به «جنین» و شلیک گلوله‌های گازهای اشک‌آور و شلیک بی‌هدف، چهار نفر به نام‌های «علاء یوسف القاروط ، واسید رامی البول ، وشوقی طاهر زکارنه وبرادرش أحمد، ومحمد جبر زکارنه » را بازداشت کردند.

محاصره کامل مسجد‌الاقصی

ارتش رژیم صهیونیستی صبح چهارشنبه مسجد‌الاقصی را محاصره کرد و مانع از ورود نمازگزاران و طلاب مدارس دینی و نیز کارمندان اوقاف به آن شد.

تعدادی بسیاری از ساکنان قدس، طلاب مدارس و... در اعتراض به این اقدام در مقابل این مسجد شریف دست به تظاهرات زدند و سعی کردند محاصره را بشکنند. این تظاهرات‌کنندگان شعار «روح و جان ما فدای تو ای مسجد‌القصی» را سر می‌دادند.

به نظر می‌رسد این حصارها و اقدامات رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی، مقدمه ورود آسانتر صهیونیست‌ها به این مسجد و بی‌احترامی به آن باشد همانطور که صبح امروز تعدادی از شهرک‌نشینان صهیونیست با حمایت نظامیان رژیم اشغالگر وارد این مسجد شدند.

بازداشت 4 دختر نوجوان فلسطینی با تهمت ساختگی خوردن میوه درختان شهرک‌نشینان!

روزنامه «هاآرتص» نوشت عصر روز سه‌شنبه نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی 4 دختر نوجوان 11 تا 15 ساله را به اتهام خوردن گیلاس درخت یکی از شهرک‌نشینان در روستای «طوبا» نزدیک «الخلیل» بازداشت کردند. بر اساس گزارش هاآرتص این دختران در بازجویی اعلام کردند تهمت وارده صحت ندارد و پس از چند ساعت آزاد شدند.
انتشار چنین اخباری نشان می‌دهد که نظامیان صهیونیست به چه بهانه‌ها و دستاویز‌هایی مردم فلسطین را تحت فشار قرار می‌دهند.

درگیری شدید در داخل در مسجد‌الاقصی و مجروحیت چند نمازگزار

صبح روز چهارشنبه رژیم اشغالگر قدس در پی محاصره مسجد‌الاقصی به داخل این مکان شریف حمله برد و با نمازگران و معتکفان در داخل مسجد درگیر شد، در درگیری‌های شدید امروز چندین نمازگزار زخمی و برای دریافت خدمات پزشکی راهی بیمارستان شدند.

حمله به دفتر روزنامه «الایام» فلسطین

نظامیان صهیونیست روز چهارشنبه به دفتر روزنامه فلسطینی «الایام» در شهر «رام‌الله» یورش بردند. « عبد الناصر النجار» رئیس اتحادیه روزنامه‌نگاران گفت نظامیان صهیونیست بدون هیچ دلیلی دفتر این روزنامه را مورد تفتیش قرار دادند و به وسایل آن آسیب وارد کردند، وی افزود: گویا این افراد با اقدام خود پیامی برای ما داشتند ، ما از طریق موسسات حقوقی و مدنی موضوع را دنبال خواهیم کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها