امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85094
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «غلام‎حسین ناصری» عضو پارلمان افغانستان در نشست عمومی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «غلام‎حسین ناصری» عضو پارلمان افغانستان در نشست عمومی امروز (چهارشنبه) این مجلس از دیر رسیدن قوانین منع پولشویی و تامین مالی تروریسم به این مجلس اظهار نگرانی کرد و آن را یکی از دلایل افزایش فساد اداری در این کشور دانست.

ناصری افزود: با وجودی که این 2 قانون به پارلمان افغانستان دیر رسید و سبب افزایش فساد اداری در این کشور نیز شده است، پارلمان این کشور نمی‎تواند با تصویب این قوانین از افزایش فساد اداری جلوگیری کند، زیرا این 2 قانون بایستی به امضای رئیس جمهور افغانستان نیز برسد.

بر اساس قانون اساسی افغانستان، وظیفه رسمی «حامد کرزی» رئیس جمهوری این کشور در اول خردادماه سال جاری پایان یافته و اکنون نمی‎تواند قوانین را امضا کند.

با این حال، «ناهید فرید» عضو دیگر پارلمان افغانستان نیز از دیر رسیدن این 2 قانون به این مجلس انتقاد کرد و شورای وزیران افغانستان را به بی کفایتی محکوم کرد.

فرید افزود: قوانین منع پولشویی و تامین مالی تروریسم از 3 سال پیش به این سو در اختیار شورای وزیران افغانستان قرار داشت، اما چندی پیش آن‎ها را به پارلمان این کشور ارسال کرده است.

قوانین منع پولشویی و تامین مالی تروریسم روز (شنبه) هفته جاری برای تصویب به پارلمان افغانستان ارسال شد که انتقاد شدید نمایندگان پارلمان این کشور را در پی داشت.

به باور نمایندگان پارلمان افغانستان دیر رسیدن قوانین منع پولشویی و تامین مالی تروریسم سبب افزایش فساد اداری در نهادهای دولتی و ضعف اقتصادی در این کشور شده که مسئولیت آن را شورای وزیران این کشور به عهده دارد.

نمایندگان پارلمان افغانستان تاکید کردند که برخی از اعضای شورای وزیران این کشور که در دیر رسیدن این قوانین به این مجلس نقش داشتند؛ بایستی مورد پیگرد قانونی قرار گیرند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها