امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85095
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، «عباسعلی عبداللهی» سرکنسول سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر «کراچی» ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، «عباسعلی عبداللهی» سرکنسول سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر «کراچی» پاکستان در ملاقات با «فضل قادرخان» یکی از مدیران و مشاوران دولت نواز شریف در بخش صنعت و تجارت گفت: ایران بدنبال گسترش روابط تجاری-اقتصادی بین تهران و اسلام‌آباد است.

وی افزود: می‌توان حجم مبادلات تجاری بین 2 کشور را تا بیش از 10 میلیارد دلار افزایش داد.

عبداللهی خاطرنشان کرد که محصولات نساجی پاکستان توسط سایر کشورها به ایران صادر می‌شود در حالی که می‌توان این منسوجات را بطور مستقیم و بدون واسطه به ایران صادر کرد.

از سوی دیگر قادرخان نیز در این دیدار اظهار داشت که ایران و پاکستان برای واردات و صادرات محصولاتی چون برنج، گندم، انواع روغن خوراکی و آهن با هم به توافق رسیده‌اند همچنین برای تاجران 2 کشور ویزای تجاری 6 ماهه صادر خواهد شد.

وی پیشنهاد کرد که به نفع ایران و پاکستان است که با پول ملی خودشان تجارت کنند.

این در حالی است که « اشرف محمود واترا» رئیس کل بانک مرکزی و «فضال عباس ماکن» معاون وزیر بازرگانی پاکستان نیز بمنظور افزایش همکاری‌های اقتصادی در دیدار با «بهروز علیشیری» معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان، تأکید کردند که همکاری‌های اقتصادی 2 کشور گسترش یابد و خواستار کمک فنی ایران برای افزایش مبادلات تجاری تهران-اسلام‌آباد شدند.

علیشیری در این دیدار از کاهش روابط بازرگانی ایران و پاکستان طی سال گذشته ابراز ناخرسندی کرد و خواستار یافتن را هکاری مناسب جهت افزایش روابط تجاری بیش از پیش 2 کشور شد.

معاون وزیر بازرگانی پاکستان در دیدار با علیشیری برای برگزاری اجلاس‌های کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی تهران-اسلام‌آباد و توسعه روابط اقتصادی و بازرگانی با معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران به توافق رسید.

بر اساس این گزارش، اصلاح نظام تعرفه‌ای بازرگانی کالاها بین ایران و پاکستان بمنظور افزایش حجم تجارت بین 2 کشور یکی از محورهای ملاقات مقامات ایران و پاکستان بود.

همچنین در این دیدار توافق شد تا طرف پاکستانی نتیجه تفاهم‌های به عمل آمده با نهادهای ایرانی را پیگیری و هماهنگی‌های لازم برای رفع برخی موانع موجود را از طریق برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک انجام دهد.

از سوی دیگر، رئیس سازمان سرمایه‌گذاری خارجی ایران با رئیس کل بانک مرکزی و معاون وزیر بازرگانی پاکستان، افزایش روابط تجاری و بازرگانی ایران و پاکستان تا 5 میلیارد دلار را بررسی کردند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار