امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85096
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، «اوسن اوزوپف» نماینده قرقیزستان در کمیسیون اقتصادی اوراسیا اعلام کرد که ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، «اوسن اوزوپف» نماینده قرقیزستان در کمیسیون اقتصادی اوراسیا اعلام کرد که قرقیزستان و اتحادیه گمرکی برای ارائه خدمات دوجانبه مالی، اقتصادی، تجاری و سرمایه‌گذاری برای توسعه این کشور با توجه به پیوستن قرقیزستان به پروژه همگرایی اوراسیا، همکاری‌هایی را آغاز کرده‌اند.

وی اشاره کرد که در تاریخ بیست و نهم ماه می سال جاری «الماس بیک آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان با دعوت شخصی «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان به عنوان مهمان افتخاری در نشست شورای اقتصادی عالی اوراسیا که متشکل از بلاروس، قزاقستان و روسیه بوده و در «آستانه» پایتخت قزاقستان برگزار می‌شود، شرکت می‌کند ضمن اینکه در این جلسه توافقنامه «اوراسیا اقتصادی اتحادیه گمرکی» به امضای طرفین خواهد رسید.

اوزوپف تصریح کرد که در جلسه شورای عالی اقتصادی اوراسیا همچنین برنامه‌ریزی درباره اجرای طرح «نقشه راه» جهت الحاق قرقیزستان به اتحادیه گمرکی بلاروس، قزاقستان و فدراسیون روسیه نیز مطرح خواهد شد.

به گفته نماینده قرقیزستان در کمیسیون اقتصادی اوراسیا، گروه‌های کاری این کشور به عنوان بخشی از پروسه پیوستن به اتحادیه گمرکی، از سال 2011 تاکنون در کمیسیون‌ها و نشست‌هایی در مورد طرح اقدام برای «نقشه راه» شرکت داشته و توافقاتی نیز در این زمینه حاصل شد.

وی ادامه داد که «نقشه راه» برای الحاق قرقیزستان به اتحادیه گمرکی در دولت و پارلمان این کشور تأیید و تصویب شده است.

اوزوپف همچنین افزود که قرقیزستان برای پیوستن به اتحادیه گمرکی، فضای اقتصادی مشترک و تبدیل شدن به یک عضو کامل اتحادیه اقتصادی اوراسیا اقدامات و برنامه‌های جامعی را تدوین و اجرا می‌کند که در این مسیر طرح «نقشه راه» و اقدامات برای انطباق اقتصاد قرقیزستان با عملکردهای اتحادیه گمرکی در مجلس این کشور تصویب شده است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها