امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85113
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روند اخذ رأی در انتخابات ریاست جمهوری مصر، چهارشنبه‌شب ساعت 21 به وقت محلی (22:30 تهران) به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روند اخذ رأی در انتخابات ریاست جمهوری مصر، چهارشنبه‌شب ساعت 21 به وقت محلی (22:30 تهران) به پایان رسید و بلافاصله شمارش آراء آغاز شد.

به گزارش الیوم السابع، حمدین صباحی نامزد دو دوره انتخابات ریاست جمهوری پس از انقلاب این کشور در سال 2011، در پیامی به هواداران خود در توئیتر، از آنان تقدیر و تشکر کرد.

حمدین در پیام توئیتری خود نوشت: از رؤیای خود محافظت و جانانه از آن دفاع کردید و بهای آن را با رضایتمندی خود دادید.. شما شجاع‌ترین و شریف‌ترین وماندگارترین هستید.. به شما اطمینان دارم و افتخار می‌کنم.

وی در پایان پیام خود بر «تکمیل» راهی که در پیش گرفته‌اند تأکید کرد.

در مقابل، محمد بهاء ابوشقه مشاور حقوقی کمیته انتخاباتی عبدالفتاح السیسی، اعلام کرد که اولین واکنش السیسی به شمارش آراء و پیشتازی‌اش، این بود که گفت «خدا را شکر».

ابوشقه که در تماسی تلفنی با برنامه «قاهره امروز» تلویزیون مصر صحبت می‌کرد افزود که السیسی در «اتاق عملیات مخصوص کمیته انتخاباتی» شمارش آراء را دنبال می‌کند.

همچنین از طرفی دیگر، کمیته انتخاباتی السیسی وزیر دفاع سابق مصر اعلام کرد که پس از شمارش آراء بیش از 3 هزار مرکز رأی، 92 درصد آراء به نامزد این کمیته تعلق یافته است.

کار شمارش آراء بلافاصله پس از پایان مهلت قانونی اخذ رأی در ساعت 21 به وقت محلی (22:30 تهران) در سراسر مصر آغاز شد.

طبق گزارش روزنامه الاهرام مصر، نتیجه نهایی و رسمی انتخابات، روز یکشنبه یا نهایتا دوشنبه اعلام خواهد شد.

انتخابات ریاست جمهوری مصر که دومین انتخابات ریاست جمهوری پس از انقلاب این کشور در سال 2011 است، روز دوشنبه آغاز شد و چهارشنبه‌شب پایان یافت.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها