امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85116
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نشست، دومین نشست از سلسله نشست­‌های «اعتدال انقلابی، اعتدال دیپلماتیک» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نشست، دومین نشست از سلسله نشست­‌های «اعتدال انقلابی، اعتدال دیپلماتیک» به موضوع «مفهوم اعتدال و نسبت آن با منافع ملی و حفظ اصول انقلابی» اختصاص دارد.

این نشست توسط مرکز علوم نوین اسلامی(معنا)، پنجشنبه هشتم خردادماه ساعت 10:30 و با سخنرانی محمد رجبی دوانی، رئیس کتابخانه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

با گذشت سه دهه از انقلاب اسلامی، هنوز برخی بر دوگانه منافع ملی و اصول و ارزش‌‌های انقلابی دامن زده و قصد دارند، حامیان منافع ملی را در برابر طرفداران حفظ و پاسداری از ارزش‌ها و اصول انقلاب اسلامی قرار دهند.

در این میان، برخی از انقلابیون نیز دچار ضعف در تحلیل و موقعیت­شناسی شده و خود را بیگانه از منافع ملی و دفاع از آن می­بینند و به اصطلاح در زمین بازی دشمن، تلاش می­کنند که پیروز میدان باشند، غافل از اینکه هیچ موفقیتی در این­گونه حفظ و دفاع از ارزش­ها و اصول انقلاب اسلامی متصور نیست.

سؤال این است که اعتدال انقلابی چه تحلیلی از منافع ملی و نسبت آن با ارزش­های انقلاب اسلامی دارد؟

آیا تعارضی در این میان وجود دارد که باید مراقب اصول انقلاب در برابر منافع ملی بود؟

آیا این دو، مقولاتی جدا از هم هستند و یا جداکردن اینها از هم، از ابتدا نادرست بوده و تحلیل­های بعدی بر مبنایی نادرست شکل گرفته است؟

آیا ما دچار گسست میان هویت ملی با هویت دینی و انقلابی خود هستیم؟

رویکرد معتدل به مسئله ملیت چگونه است و آیا می­توان نسبت به منافع ملی بی­تفاوت بود و از ارزش‌های انقلاب حفاظت کرد؟

اینها سؤالاتی است که در دومین نشست از سلسله نشست­های اعتدال انقلابی، اعتدال دیپلماتیک پاسخ داده خواهد شد.

علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با تلفن 37837069 – 025 تماس بگیرند و یا به آدرس قم، خیابان ارم، طبقه فوقانی داروخانه نصر، واحد 5، مرکز علوم نوین اسلامی(معنا) مراجعه کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها