امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85122
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم آیت‌الله عبدالله جوادی آملی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم آیت‌الله عبدالله جوادی آملی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد، اظهار کرد: جریان اصول دین خبر مهم عالم است و باید درباره آن تحقیق کرده و عملا معتقد باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در برخی از روایات آمده که نبوت، ولایت و معاد جزو اخبار مهم عالم است که با سرشت و سرنوشت انسان همراه است و مربوط به هویت انسان در دنیا، برزخ و معاد است.

این مفسر قرآن عنوان داشت: کسانی که دارای تجربه حسی هستند ممکن است اسلامی حرف بزنند ولی اسرائیلی عمل کنند، پیامبر اکرم فرموده بود که علم من ذات اقدس الهی است و چیزهایی که به عنوان وحی از سوی خدا به من رسیده، به شما گزارش می‌دهم.

وی با بیان اینکه پیامبر بشر را از دروغ، حسد و کینه باز می‌دارد گفت: مشکل جامعه بشری حرص، تکبر، حسد، دروغ و هوا و هوس بوده که جامعه را از پا در می‌آورد به طوری که فقر و نداری تا اندازه‌ای انسان را متزلزل می‌کند ولی جامعه خراب و دروغ برپا نمی‌‌ماند.

آیت‌الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: زمانی که خداوند انسان را خلق کرد از روح خود در آن دمید و به فرشتگان دستور داد بر او سجده کنید.

وی با بیان اینکه دشمن‌های درونی در کمین انسان هستند گفت: مردم با تقوا مراقب هستند، می‌دانند کعبه دل قداست دارد البته این کعبه دل باز است و شیطان نیز احرام می‌بندد البته شیطان در این لباس، حرامی است که احرام بسته است و وارد صحنه می‌شود تا از در دل وارد شود و دل را تصاحب کند.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: دروغ، استکبار و خودخواهی در ما کم نیست و اینها مار و عقرب درون ما هستند و باید در نظر داشت کبر و غرور دشمنان انسان محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: گناه ابلیس این نبود که سجده نکرد بلکه در برابر الله قرار گرفت، این گناه قابل بخشش نیست.

جوادی آملی عنوان داشت:‌ به عنوان مثال اگر کسی به جایگاهی برسد که بگوید اسلام آنگونه دستور داده ولی نظر من طوری دیگر است، این نظر و دیدگاه شیطان است ولی ممکن است فردی خدا و پیامبر را قبول داشته باشد، ولی لغزشی داشته باشد که امید توبه برایش وجود دارد.
انتهای پیام/78003/و30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها