امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85135
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، در ابتدای این همایش دبیر علمی این همایش به تبیین دیدگاه‌های علامه طباطبایی، استاد مرتضی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، در ابتدای این همایش دبیر علمی این همایش به تبیین دیدگاه‌های علامه طباطبایی، استاد مرتضی مطهری و فلسفه اسلامی پرداخت و در ادامه گزارشی از برگزاری این همایش ارائه کرد.

حجت‌الاسلام احمد احمدی هدف از برگزاری این همایش را قرار گرفتن در آستانه شصتمین سالگرد نگارش و انتشار کتاب اصول فلسفه و روش رئالیسم دانست و با اشاره به شخصیت‌های موثر بر اندیشه شهید مطهری، تصریح کرد: امام خمینی (ره)، علامه طباطبایی و حاج میرزا علی آقا شیرازی از جمله مهم‌ترین شخصیت‌های موثر بر آرای شهید مطهری هستند.

پروفسور چارلز تالیور نیز که از دیگر سخنران این همایش بود با اشاره به دیدگاه‌های فلسفی شهید مطهری گفت: این فیلسوف، تصویری متفاوت از جهان آفرینش پیش روی فیلسوفان قرار داد و فضای دیگری را معرفی کرد.

در بخش دیگری از این همایش رییس مجلس شورای اسلامی به ایراد سخن پرداخت و با اشاره به ارتباط شهید مطهری با حوزویان و دانشگاهیان بیان کرد: ایشان شخصیتی منزوی نبودند و فعالیت‌های خود را در بین مردم انجام می‌دادند و در برخی آثار خود آورده که هر قدمی که در زمینه‌های علمی و فلسفی برداشتم متناسب با وضعیت جهان بوده است.

علی لاریجانی افزود: این عالم فیلسوف در کنار سیر در حوزه اخلاقی و عرفان همزمان با جمعی از این به تدریس در حوزه می‌پرداخت و 100 اثر مهم را به نگارش در آورد.

در پایان نیم روز نخست همایش بین‌المللی اندیشه‌های فلسفی استاد مرتضی مطهری از تالیفات استاد مطهری بر اسفار و ترجمه انگلیسی جلد پنجم کتاب اصول فلسفه و روش رئالیسم رونمایی شد.
انتهای پیام/78005/ر20
برچسب ها:
آخرین اخبار