امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85140
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 85
حجت‌الاسلام صادق اشکوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به جلد دوم فهرست نسخه‌های خطی کتابخانه سریزدی(مسجد حظیره) اظهار کرد: کتابخانه ...

حجت‌الاسلام صادق اشکوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به جلد دوم فهرست نسخه‌های خطی کتابخانه سریزدی(مسجد حظیره) اظهار کرد: کتابخانه سریزدی در مسجد حظیره یزد واقع شده است که از کتابخانه‌های نسخه‌های خطی مهم در یزد بوده که به نام روضه محمدیه معروف است.

وی خاطرنشان کرد: روضه محمدیه یکی از مساجد قدیمی یزد است که بنای آن مربوط به سال 843 قمری است و از اموال حاجی شمس‌الدین محمدبن زین‌الدین شاه میبدی احداث شده که مخروبه شده بود.

رئیس مجمع ذخایر اسلامی ادامه داد: سال 1376 قمری به همت مرحوم آیت‌الله حاج شیخ محمد صدوقی یزدی در ساختمانی جدیدی در همان محل قدیم برپا می‌شود و وسط صحن آن مسجد کتابخانه‌ای احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه کتابخانه سریزدی از سال 1360 به این کتابخانه منتقل می‌شود گفت: مجمع ذخایر سال 84 فهرست نسخه‌های خطی را عکسبرداری و سپس کار فهرست‌نویسی را توسط حجت‌الاسلام سید جعفر حسینی اشکوری شروع کرد.

اشکوری ادامه داد: جلد نخست فهرست نسخه‌ها در سال 84 به چاپ رسید و جلد دوم به تازگی منتشر شده و جلد سوم آن آماده انتشار است.

وی با بیان اینکه این کتاب با حمایت مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمدتقی صدوقی منتشر شد گفت: در هر یک از جلدهای اول و دوم این کتاب 300 نسخه معرفی شده و در جلد سوم، دیگر نسخه‌ها منتشر می‌شود.

رئیس مجمع ذخایر اسلامی یادآور شد: مجموعه‌های کهن در این کتابخانه بسیار حائز اهمیت است و دارای نسخه‌های خطی مناسبی در زمینه تاریخ و تفسیر است که برای محققان، چاپ این فهرست بشارتی محسوب می‌شود.

انتهای پیام/78003/ح20/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار