امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85143
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
«محمد یوسف البدر» نماینده کشور یمن در رشته قرائت سی‌ویکمین دوره مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران در گفت‌‎وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی ...

«محمد یوسف البدر» نماینده کشور یمن در رشته قرائت سی‌ویکمین دوره مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران در گفت‌‎وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه خداوند برای افرادی که به حفظ و قرائت قرآن می‌پردازد اجری بی‌انتها قرار داده است، اظهار داشت: من از دوران کودکی علاقه‌مند به فعالیت در امور قرآنی بودم اما به دلیل اینکه استاد قرآن خوبی در نزدیکی محل زندگی ما نبود حفظ قرآن را در دوران نوجوانی و در محلی دور از خانواده آغاز کردم.

وی به فداکاری‌های خانواده‌اش برای تربیت قرآنی خود اشاره کرد و افزود: از سن 16 سالگی که به حفظ قرآن روی آوردم، برادر و همچنین والدینم کمک بسیاری به من کردند به طوری که پس از اینکه توانستم قرآن را حفظ کنم به توصیه پدرم به عربستان رفتم تا بتوانم مقامات قرآنی را بیاموزم و در عرصه تلاوت قرآن نیز پیشرفت کنم.

خلوص نیت راه موفقیت در امور قرآنی است

یوسف البدر ادامه داد: زمانی که فعالیت‌های قرآنی را آغاز کردم استادم گفت که برای پیشرفت در این عرصه باید با نیت خالص وارد شوی تا خدا نیز به تو کمک کند؛ من نیز با تمام خلوصی که داشتم به حفظ و یادگیری مقامات قرآنی پرداختم و هم‌اکنون موفقیت و رسیدن به این جایگاه را نتیجه انس با قرآن و خلوص نیت در این راه می‌دانم.

انس با قرآن زندگی مرا متحول کرد

وی با بیان اینکه تأثیرات انس با قرآن در زندگی غیر قابل انکار است، تصریح کرد: انس با قرآن زندگی مرا متحول کرد به طوری که شاید پیش از اینکه با قرآن مأنوس شوم حتی فکر نمی‌کردم روزی بتوانم در مسابقات بین‌المللی قرآن ایران که می‌دانم جایگاه مهمی دارد، شرکت کنم اما به لطف خدا این امر برایم محقق شد و هم اکنون برای رقابت با قاریان کشورهای مختلف به ایران سفر کرده‌ام.

گرایش دو انگلسیی به اسلام با شنیدن صوت تلاوت «یوسف البدر»

این قاری یمنی به خاطره‌ای از یکی از سفرهایش برای تلاوت قرآن اشاره کرد و گفت: در سفری که همراه با برادرم به انگلستان داشتم پس از تلاوت قرآن دو نفر از مستمعان به اسلام علاقه‌مند و مسلمان شدند که این امر برایم آنقدر خاطره‌انگیز و زیبا بود که در ذهنم ماندگار شده است.

وی با بیان اینکه تلاوت قرآن و آشنا کردن مردم جهان با اثرات انس با قرآن می‌تواند نقش مهمی در ترویج اسلام داشته باشد، افزود: دشمنان اسلام مردم را در انحصار خود قرار داده‌اند و به آنها اجازه آشنایی با قرآن و مسلمان را نمی‌دهند چرا که می‌دانند اگر کسی با خلوص نیت با مفاهیم قرآنی آشنا شود به طور حتم به اسلام گرایش پیدا می‌کند.

نماینده کشور یمن در رشته قرائت سی‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه مسابقات قرآنی و همچنین ارتباط با کشورهای مختلف نقش مهمی در شناساندن فعالیت‌های مسلمانان به جهانیان دارد، اظهار داشت: شرکت در مسابقات بین‌المللی قرآن ایران یکی از آرزوهایم بود که امیدوارم بتوانم در این مسابقات علاوه بر آشنایی با مسلمانان سایر کشورها، برای کشورم افتخارآفرین باشم.

رفتار ایرانی‌ها بر زیبایی این کشور افزوده است

وی که برای نخستین بار به ایران سفر می‌کند، ایران را کشوری زیبا معرفی کرد و گفت: پیش از اینکه به ایران بیایم در اینترنت تصاویری از ایران دیده بودم اما فکر نمی‌کردم ایران تا این اندازه زیبا باشد؛ علاوه بر این رفتار مردم و مهمان‌نوازی آنها بر زیبایی این کشور افزوده است.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها