امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85146
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود زنده رودی که درعرصه بین المللی نمایشگاه‌های متعددی برپا کرده است، پس از قریب به 40 سال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود زنده رودی که درعرصه بین المللی نمایشگاه‌های متعددی برپا کرده است، پس از قریب به 40 سال برای دومین بار آثارش را در ایران و درگالری ساربان به نمایش گذاشت.

این نمایشگاه شامل 28 اثر از این هنرمند است که با تکنیک کلاژ و اکرلیک در ابعاد مختلف همچون 80 در80 و حداکثر 162 در97 سانتی متر روی بوم خلق شده‌اند.

محمود زنده رودی درباره این نمایشگاه گفت: سال ها پیش از مهاجرت ام به کشور فرانسه نمایشگاهی از نقاشی هایم را درتهران برپا کردم و این نمایشگاه با استقبال خوبی روبرو شد، اما پس از مهاجرت ام درسال 1978 به کشور فرانسه تمام فعالیت ام متمرکز در کشورهای اروپایی و آمریکا شد و هرگز فرصتی فراهم نشد که آثارم را در کشورم که همواره دوست اش دارم  به نمایش بگذارم.

او با ابراز خوشحالی از استقبال آثارش در ایران گفت: بخشی از آثاری که در این نمایشگاه به نمایش گذاشتم؛ در سال 2004 و باقی آثار درسال های اخیر خلق شده اند و وجه تمایز این مجموعه آثار با آثار دیگرم دراین است که خط دراین مجموعه جایگاه ویژه ای دارد، هرچند که من خودم را خوشنویس و یا هنرمندی که تمرکزش را روی نقاشی خط گذاشته نمی دانم و اتفاقا خط خوبی هم ندارم.

اسرافیل شیرچی درباره نمایش آثار محمود زنده رودی در گالری ساربان گفت: نام برخی از نفرات در فرهنگ و هنر ما خوش نشسته است ویکی از نام هایی که در فرهنگ ما خوش درخشیده، زنده رودی است. او  و برادرش هر یک به نوعی در اعتلای هنرهای تجسمی سهم بسزایی داشته اند. اما شیوه و تکنیک هر یک با هم متفاوت است.

اوافزود: محمود زنده رودی با به کارگیری از عناصر تجسمی و درک درست از مبانی هنرهای تجسمی و روح موسیقیایی و تغزلی خود با وام گرفتن ازعناصر خطاطی توانست نام نیکی ازخود در عرصه هنرهای تجسمی به جا بگذارد و آثار ارزشمندی به گنجینه هنرهای تجسمی ما بیفزاید.

مجید ملانوروزی مدیر مرکز هنرهای تجسمی گفت: من در 15 سال اخیر این شانس را داشته ام که آثار محمود زنده رودی را دنبال کنم. او هنرمند پویا و تجربه گرایی است که همواره در دوره های مختلف متریال های مختلفی را دست مایه کارش قرارداده است، تا به تکنیک خود در نقاشی خط برسد.

او افزود: زنده رودی درآثاری که خلق می کند گوشه چشمی هم به هنرهای سنتی ایران از جمله معرق و مشبک داشته است و همین موضوع آثار او را از سایر هنرمندان متمایز می کند.

محمود زنده رودی که با نام (زنده) فعالیت می‌کند، 8 تابلو را که براساس منظومه هفت پیکر نظامی خلق کرده است را به موزه هنرهای معاصر تهران اهدا کرد و این آثار در لابی موزه هنرهای معاصر تهران رونمایی شدند.

بر اساس این گزارش، نمایشگاه آثار محمود زنده رودی تا 12خرداد ماه همه روزه به جز سه شنبه ها از ساعت 16 تا 20  در گالری ساربان ادامه دارد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار