امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۶:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85164
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۶
تعداد بازدید: 106
«عاطف مجدلانی»، نماینده مستقل پارلمان لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت با بیان اینکه هیچ کس ...

«عاطف مجدلانی»، نماینده مستقل پارلمان لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت با بیان اینکه هیچ کس نمی‌تواند مدت زمان خلاء ریاستی پیش آمده در لبنان را پیش بینی کند، گروه 8 مارس را متهم کرد که انتخابات ریاست جمهوری لبنان را به قضایای منطقه‌ای و بین المللی از جمله مذاکرات آمریکا و ایران کرد.

مجدلانی درباره موضع آمریکا و عربستان در قبال انتخابات ریاست جمهوری لبنان گفت: عربستان بر انتخاب رئیس جمهوری جدید برای لبنان و حفظ موسسات و دستگاه‌های حکومتی و رسمی تاکید دارد، به همین دلیل نمی‌توان گفت که با خلاء ریاستی موافق است.

وی ادامه داد:‌ به نظر می‌رسد که مانع تراشی برسر انتخابات ریاست جمهوری لبنان از سوی گروهی صورت می‌گیرد که در پارلمان حاضر نمی‌شود، تا پارلمان به حد نصاب برسد و انتخاب نامزد مشترک صورت گیرد.

مجدلانی درباره شکاف و اختلاف سیاسی موجود در لبنان گفت: این اختلاف مواضع و دیدگاه‌ها نشانه سالم بودن نظام پارلمانی لبنان و دموکراتیک بودن آن است و در این شرایط شکاف و اختلاف سیاسی امری طبیعی است. در کشورهایی که گروه‌ها و جریان‌های سیاسی مختلفی وجود دارند، چنین اختلاف مواضعی به چشم می‌‌خورد و هر گروه به دیدگاه طرف مقابل احترام می‌گذارد و بالطبع بازتاب چنین اختلاف دیدگاه‌هایی رقابت گروه‌ها و جریان‌های سیاسی در موسسات و دستگاه‌های دولتی آن هم به شکلی قانونمند است.

وی ادامه داد: ما به عنوان سیاستمداران کشور از هر مشرب و دیدگاه فکری که هستیم، باید در پارلمان حضور یابیم و برسر انتخاب رئیس جمهوری جدید به توافق برسیم.

اما در خصوص هرگونه نزدیکی مواضع و دیدگاه‌های سعودی – ایرانی بر پرونده انتخابات ریاست جمهوری لبنان مجدلانی گفت: به نظر من دو سناریو برای انتخابات ریاست جمهوری لبنان وجود دارد، اول آنکه حزب الله موفق به کسب موافقت پارلمان برای نامزد مورد نظر خود شود و یا اینکه پرونده انتخابات به توافقات بین المللی و منطقه‌ای سپرده شود.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها