امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85175
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۰۷
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، استیون بیت آشور در سن خوزه آمریکا متولد شده و پاسپورت این کشور را نیز دارد. مسئولان کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، استیون بیت آشور در سن خوزه آمریکا متولد شده و پاسپورت این کشور را نیز دارد. مسئولان کشور ایران به آمریکا «شیطان بزرگ» می‌گویند اما فوتبال همه کشورها را در کنار هم قرار می‌دهد. از این رو بیت آشور برای تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی به میدان می‌رود.

بیت آشور از والدینی ایرانی متولد شده است. به همین خاطر می‌توانست پاسپورت ایرانی هم داشته باشد. یورگن کلینزمان، سرمربی تیم ملی آمریکا دو بار او را به اردوی تیم ملی این کشور دعوت کرد اما پس از آنکه مشخص شد او در ترکیب این تیم برای جام جهانی جایی نخواهد داشت، در نهایت بیت آشور 27 ساله تصمیم گرفت برای ایران به میدان برود.

کی‌روش که شناخت خوبی از فوتبال آمریکا داشت با همکاری دن گاسپار، دستیار آمریکایی خود رایزنی‌هایی برای حضور بیت آشور در ایران انجام داد تا در نهایت اکتبر سال گذشته این بازیکن برای نخستین بار مقابل تایلند در ترکیب ایران به میدان رفت.

بیت آشور در این زمینه گفت: من هم می‌خواستم در جام جهانی بازی کنم. وقتی متوجه شدم کی‌روش از من می‌خواهد به ایران بروم پاسخم مثبت بود. کلینزمان هم این موضوع را درک کرد. به هیچ وجه ایرانی بودنم برای پاسپورت آمریکایی‌ام هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند زیرا این فقط به فوتبال مربوط می‌شود و ربطی به سیاست ندارد.

بیت آشور در ادامه عنوان کرد: ورزش محبوب همه است. فوتبال چیزی است که آنها را با هم متحد می‌کند. البته یک چیز دیگر هم باید بگویم، در ایران خیلی از مردم هستند که مردم آمریکا را دوست دارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها