امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85209
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۳۲
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کارشناسان مسائل هسته‌ای اسرائیل در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت حمله به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کارشناسان مسائل هسته‌ای اسرائیل در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران تا زمانی که ایران به مذاکرات ادامه می‌دهد را گزینه‌ای نامربوط خوانده و آن را «اشتباه مخض» دانسته‌اند.

این کارشناسان همچنین علی‌رغم آنکه گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به پایبندی ایران به مفاد توافق موقت ژنو تأکید کرده گامهای ایران در جهت رفع نگرانی‌ها را بازگشت پذیر دانسته و مدعی شده‌اند ایران در صورت تلاش برای ساخت بمب با مانعی روبرو نخواهد شد.

میر لیتواک، مدیر مرکز مطالعات ایران در دانشکده تل‌آویو مدعی شده تمامی امتیازاتی که ایران در مذاکرات تا کنون داده، امتیازهایی «تاکتیکی» بوده‌اند.

وی افزوده گزینه نظامی اسرائیل در حال حاضر «وجود ندارد»، زیرا به هیچ وجه امکان ندارد که آمریکایی‌ها در حین انجام مذاکرات به اسرائیل چراغ سبز برای انجام چنین کاری نشان بدهند.

لیتواک اقدام به چنین کاری در حین مذاکرات را «اشتباه محض» خوانده است.

امیلی لاندو، رئیس «برنامه کنترل تسلیحاتی و امنیت منطقه‌ای» در مرکز مطالعات امنیتی اسرائیل نیز نظر مشابهی ابراز کرده است.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار