امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85217
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، سردار محمدرضا نقدی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اقتصاد مقاومتی گیلان با بیان اینکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، سردار محمدرضا نقدی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اقتصاد مقاومتی گیلان با بیان اینکه دو مبنا یکی فرهنگ علوی و به‌کارگیری مردم و مردمی کردن اقتصاد وجود دارد، اظهار کرد: کارکردن برای مردم زیربنای فرهنگ علوی است.
وی مردمی کردن اقتصاد را یک اصل انست و گفت: در اقتصاد می‌شود راه را بر نقش‌آفرینی مردم بیشتر باز کرد و برخورداری از ظرفیت‌های مردم برای پیشرفت کشور ما را دور یکدیگر جمع می‌کند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین ظرفیت‌های گیلان را بسیار زیاد دانست و تصریح کرد: باید از پشت میزنشینی بیرون بیاییم و ارزش کار تبیین و روشنگری شود.
*اهمیت واگذاری فعالیت‌ها به گروه‌های جهادی/آب‌بندان‌ها و آبگیرهای گیلان ظرفیت پرورش میلیون‌ها غاز و اردک را دارد
وی فکر کردن را یک ارزش خواند و افزود: گروه‌های جهادی یک برد همه‌جانبه است و فعالیت آنها موجب برطرف شدن محرومیت و واگذاری طرح‌های دولت به مردم و جوانان روستایی می‌شود.
نقدی درباره فعالیت گسترده بسیج ادامه داد: بسیج جوانان را در مسیر تعالی قرار می‌دهد و همه برنده هستند.
وی با اشاره به اینکه جنگل‌کاری، واکسیناسیون، ساخت خانه محرومان و... را می‌توان به گروه‌های جهادی واگذار کرد، یادآور شد: انتظار می‌رود هر سال این واگذاری بیشتر شود.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی در افزایش تولید و بهره‌مندی مردم روستاها از آن را ضروری خواند و یادآور شد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های پنهان مردم روستا را ثروتمند می‌کند.
وی ایجاد 60 کارگاه پرورش قارچ در گیلان را از اقدام‌های بسیج در سال گذشته عنوان کرد و یادآور شد: با وجود آبگیر و آب‌بندان‌های بسیار در گیلان می‌توان میلیون‌ها غاز و اردک را در طبیعت پرورش داد.
نقدی با بیان اینکه سال گذشته 32 دستگاه جوجه‌کشی 500 تایی در گیلان توزیع شده است، افزود: 4 هزار مهندس کشاورزی گیلان بیکار هستند.
*ضرورت علمی شدن کشاورزی
وی علمی کردن کشاورزی را از موضوعات مهم دانست و تصریح کرد: شیوه‌های علمی در افزایش تولید حائز اهمیت است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشت همزمان را از جمله الگوهای کشت عنوان کرد و گفت: می‌توان از ظرفیت‌های بسیج در این زمینه استفاده کرد و باید آموزش داده شود.
وی از احداث واحدهای آموزشی در روستاها خبر داد و یادآور شد: دنیا پس از تولیدهای صنعتی بزرگ به مدل سنتی تولید در خانه برگشته است و تمام کارها را نمی‌توان از دولت انتظار داشت و در این شرایط همه باید به دولت کمک کنیم و در مقابل ابرقدرت‌ها بایستیم.
نقدی متذکر شد: همان‌گونه که در آزمایش جنگ سربلند بیرون آمدیم از این آزمایش نیز سربلند بیرون می‌آییم.

انتهای پیام/84001/ی40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها