امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85218
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در نخستین همایش تقدیر پایان‌نامه‌های تقریبی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در نخستین همایش تقدیر پایان‌نامه‌های تقریبی که در تالار قدس مجتمع امام خمینی برگزار شد با اشاره به اینکه دین مبین اسلام بر مسئله وحدت تاکید داشته است تصریح کرد: در سخنان پیامبر گرامی اسلام و قرآن کریم نیز بر مسئله وحدت تاکید شده است.
وی با اشاره به اینکه معنی اخوت و برادری در آیات قرآن کریم همان وحدت است تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام برای اینکه به وحدت جامه عمل بپوشاند مسلمانان را برادر یکدیگر اعلام کرد.
این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه دوستی و مودت نسبت به اهل سنت از نکات مورد تاکید ائمه اطهار است گفت: ائمه اطهار همچنین تاکید کرده‌اند که در نماز جماعت ایشان شرکت کرده و در خصوص توجه به نکات اشتراک تاکید بسیاری داشته اند.
وی با اشاره به اینکه روایات بسیاری مبنی بر وحدت بین مذاهب وجود دارد تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام نگران بودند که مسلمانان زیربار سلطه نروند و متاسفانه امروز شاهد هستیم که تکفیری‌ها به وجود آمده و مرتکب جنایات بسیاری می‌شوند.
آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه تکفیری‌ها فهم نادرستی از دین دارند گفت: امروز شاهد فعالیت گسترده رسانه‌ها و سایت‌ها علیه اسلام و انقلاب هستیم و باید در برابر اینها به وظیفه‌ای که بر دوش داریم عمل کنیم.
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه تفرقه آثار بسیار بدی در جامعه اسلامی  به دنبال دارد گفت: اختلاف و درگیری‌ها به وحدت جامعه لطمه می‌زند و باید مسلمانان در برابر دشمنان اسلام با یکدیگر وحدت داشته باشند.
وی بیداری اسلامی را ثمره انقلاب اسلامی دانست و گفت: امروز اسلام در حال فتح کردن سنگرهای کلیدی جهان است.
انتهای پیام/2258/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار