امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85221
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری، اسحاق جهانگیری عصر چهارشنبه در جلسه کارگروه توسعه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری، اسحاق جهانگیری عصر چهارشنبه در جلسه کارگروه توسعه زیربنایی سواحل مکران اظهار داشت: اکنون که دولت نسبت به توسعه سواحل کشور اهتمام ویژه دارد، لازم است طرحی جامع در این خصوص تدوین گردد تا دستگاه های مربوطه با وحدت رویه و در چارچوبی معین در جهت تحقق این امر حرکت کنند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به سفر دکتر روحانی به استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در این سفر طرحهایی در حوزه وزارت نفت تصویب شده که باید با جدیت نسبت به اجرای این طرحها اقدام گردد تا شاهد پیشرفت و توسعه در این منطقه باشیم.

دکتر جهانگیری از دستگاه های اجرایی، وزارتخانه ها و نیروهای مسلح حاضر در منطقه خصوصا نیروی دریایی، به خاطر پیگیری جدی و تلاش برای اجرای مصوبات سفر مقام معظم رهبری به بندرعباس قدردانی کرد و گفت: اگر کارها با همین جدیت دنبال شود، در آینده شاهد تحول بزرگی در سواحل جنوبی کشور خواهیم بود.

معاون اول رئیس جمهور از وزارت صنعت، معدن و تجارت و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز خواست مطالعات لازم را برای توسعه صنایع مختلف و به خصوص صنعت پتروشیمی در این سواحل به عمل آورده و پیشنهادات خود را به دولت ارائه کنند.

در این جلسه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور گزارشی از واگذاری اعتبارات پروژه های مصوب سفر فرماندهی معظم کل قوا به بندرعباس در سال ۹۲ و تخصیص اعتبارات سال ۹۳ ارایه کرد. بر اساس این گزارش صد در صد اعتبارات پیش بینی شده برای پروژه های این منطقه در بودجه سال ۹۲ ، قبل از پایان سال تخصیص داده شده است.

وزیر صنعت معدن و تجارت نیز برنامه های توسعه صنعتی در سواحل مکران را مطرح و توضیحاتی پیرامون طرح توسعه نگین مکران برای تولید محصولات پتروشیمی ارائه کرد.

نماینده وزارت راه و شهرسازی نیز در این جلسه در خصوص تهیه طرح ویژه سواحل مکران و نحوه اجرا و تامین اعتبار جاده های ساحلی گزارش کاملی ارائه کرد.

در این جلسه که وزرای دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش و نیرو، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و استانداران هرمزگان و سیستان و بلوچستان و نمایندگان سایر دستگاه های ذی ربط نیز حضور داشتند ، آخرین وضعیت طرح های عمرانی منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفته و تصمیمات لازم برای اتمام هر چه سریع تر آنها اتخاذ شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها