امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85233
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
اسماعیل میرانزاده در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس از کشف و ضبط چهار قطعه پرنده کمیاب نابالغ از گونه سارگپه به همراه دو قلاده گربه تزئینی در یک ...

اسماعیل میرانزاده در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس از کشف و ضبط چهار قطعه پرنده کمیاب نابالغ از گونه سارگپه به همراه دو قلاده گربه تزئینی در یک خودروی آژانس با همکاری نیروی انتظامی شهرستان قدس خبر داد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران بیان داشت: هم اکنون تحقیقات در نیروی انتظامی برای شناسایی فرستنده محموله ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تحقیقات در نیروی انتظامی ادامه دارد، گفت: متخلفان زیست محیطی مرتبط با این امر به مراجع قضایی برای تشکیل پرونده قضایی معرفی می‌شوند.

میرانزاده یادآور شد: به منظور جلوگیری از اتلاف گونه‌های جانوری کشف شده، چهار قطعه پرنده کمیاب به همراه دو قلاده گربه تزئینی برای نگهداری به پارک پردیسان انتقال داده و در نهایت در زمان ممکن به دامان طبیعت رها می‌شوند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه پرندگان کشف شده در گونه سارگپه‌ها جای می‌گرفتند، بیان داشت: این دسته از پرندگان، جزء پرندگان حمایت شده هستند.

وی با بیان اینکه این دسته از پرندگان در چرخه طبیعت برای حفظ تعادل محیط زیست از اهمیت بالایی برخوردار هستند، گفت: افرادی که به خرید، فروش یا شکار این دسته از گونه‌های جانوری اقدام می‌کنند علاوه بر پرداخت جرایم کیفری، باید ضرر و زیان ناشی از اتلاف این دسته از گونه‌های جانوری را پرداخت کنند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران خاطرنشان کرد: جریمه شکار و خرید و فروش اینگونه جانوری بسیار قابل توجه است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها