امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۰۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85236
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی حوزه مدیریت شهردار این شهر، علیرضا پاک‌فطرت با بیان اینکه امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی حوزه مدیریت شهردار این شهر، علیرضا پاک‌فطرت با بیان اینکه امروز گردشگری و رونق این صنعت، دغدغه بسیاری از مسئولان و نهاد‌ها شده است، اظهار کرد: گردشگری صنعتی پاکیزه و عاری از آلودگی است که ظرفیت ایجاد اشتغال فراوانی را دارد.

وی با ابراز تأسف از اینکه شیراز با تمام جذابیت‌ها، هنوز رتبه مناسبی در جذب گردشگر خارجی ندارد، گفت:  ایجاد کمیسیون گردشگری و همچنین کمیسیون خدمات شهری، نویددهنده آینده‌ای بهتر پیش‌روی صنعت گردشگری است.

پاک‌فطرت شهرداری را متولی فراهم کردن زیرساخت‌های عمومی و تاثیرگذار بر گردشگری نظیر حمل و نقل درون‌شهری، مبلمان مناسب شهری، مناسب‌سازی معابر و تسهیل دسترسی‌ها به نقاط جذاب برای گردشگران دانست و توجه مدیران شهرداری‌های مناطق را به این مهم جلب کرد.

شهردار شیراز با بیان اینکه امروزه تاکید بسیاری بر اهمیت دیپلماسی فرهنگی شده است، گفت: گردشگران علاوه بر ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال و درآمد، رواج دهنده دیپلماسی فرهنگی هستند، و هر گردشگر سفیری برای مقابله با موج ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی ایجاد شده در جهان علیه جمهوری اسلامی ایران است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به تعداد گردشگران جذب شده در سال 2012 در برخی کشورهای جهان، افزود: در این سال فرانسه 85 میلیون گردشگر جذب کرد، حال آنکه مساحت فرانسه بیش از فارس نیست و در همین سال ترکیه 35 میلیون و 700 هزار گردشگر و مالزی 25 میلیون گردشگر جذب کرده و درآمد ماکائو 43 میلیارد دلار، هنگ‌کنک، تایلند و ترکیه نیز بین 25 تا 35 میلیارد دلار بوده است.

شهردار شیراز ادامه داد: گردشگری صنعتی است که قابل تحریم نیست، گردشگر را نمی‌توانند تحریم کنند، حتی اگر مانع از فعالیت صنعت هوایی ما شوند، راه‌های دریایی و زمینی وجود دارد و حتی می‌توان با استفاده از سایر خطوط هواپیمایی دیگر کشور‌ها گردشگر را به ایران آورد.

پاک‌فطرت با بیان اینکه باید افق‌های گردشگری را بسیار بلند دید و ترسیم کرد، ابراز کرد: بار‌ها اعلام کرده‌ام که شیراز باید به جایگاهی برسد که روزانه 10 درصد کل جمعیت خود را در قالب گردشگر پذیرا باشد، یعنی روزانه حدود 150 هزار نفر، حال آنکه اکنون ظرفیت هتل‌های ما هشت هزار تخت است.

وی با بیان اینکه تعداد هتل‌های استاندارد در شیراز اندک است، گفت: جرات نمی‌کنم بگویم هتل استاندارد نداریم، حال آنکه در واقع هتل استاندارد باید سالن کنفرانس استاندارد، خدمات استاندارد، پارکینگ استاندارد و... داشته باشد.

شهردار شیراز با تصریح اینکه شیراز نمادهای دیدنی بسیاری از جمله شاهچراغ(ع)، امامزادگان واجب‌التکریم، سعدی، حافظ، ملاصدرا، صنایع‌دستی، آثار تاریخی، بهار نارنج، فالوده و گل‌هایی نظیر شمعدانی و نسترن را دارد، تصریح کرد: برای هریک از این نمادها می‌توان فستیوال برگزار کرد و به بهانه این فستیوال‌ها گردشگران بسیاری را به شیراز کشاند.

شهردار شیراز با بیان اینکه باید ارتباط منطقی با شهری نظیر اصفهان در مسیر رشد گردشگری ایجاد شود، گفت: در بسیاری از نقاط جهان، مسافت‌هایی زیر 500 کیلومتر را با استفاده از خط آهن ایمن، در زمانی حدود یک ساعت و نیم طی می‌کنند حال آنکه ما برای استفاده از پرواز در چنین مسافت‌هایی تنها یک‌ساعت تاخیر در فرودگاه را باید تحمل کنیم.

پاک‌فطرت توسعه هتل‌ها و جذب سرمایه‌گذارانی برای ساخت هتل‌هایی استاندارد، توسعهٔ فعالیت‌های فرودگاهی و ایجاد ظرفیت‌هایی در این زمینه، توسعه حمل و نقل درون‌شهری و برون‌شهری و ... را از ملزومات مهم توسعه گردشگری برشمرد و گفت: ما حتی در جذب گردشگر داخلی نیز چندان موفق نبوده‌ایم، گردشگران داخلی تامین کننده درآمدهای فراوانی هستند، اگر خدمات مناسبی به آنان ارائه شود.
انتهای‌پیام/2448/الف/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها