امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85248
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، عبدالله فاتحی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال بنا به تدابیر فرمانده ناجا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، عبدالله فاتحی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال بنا به تدابیر فرمانده ناجا با عنوان سال مبارزه با سرقت معرفی شده و به منظور تحقق اهداف در این حوزه برنامه‌های خاصی طراحی و اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در استان کردستان نیز تدابیر خاصی به منظور عملیاتی نمودن این شعار انجام شده است، اضافه کرد: سارقین با توجه به تدابیری که از سوی نیروی انتظامی در راستای مقابله با سرقت اندیشیده شده سال سختی را در پیش رو خواهند داشت.

سرپرست پلیس آگاهی کردستان با بیان اینکه طی دو ماه گذشته امسال خوشبختانه شاهد توفیقات خوبی در بحث پیشگیری و کشف سرقت در استان داشته‌ایم اظهار کرد: از لحاظ کشف رشد 15.8 درصدی انواع سرقت‌ها و از نظر پیشگیری از وقوع سرقت نیز 3 درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته کاهش داشته‌ایم.

فاتحی با بیان اینکه این رشد در ماه جاری نیز استمرار داشته است، بیان داشت: طی 7 روز گذشته از خردادماه جاری 100 درصد سرقت‌ها با تلاش همکاران در سطح استان کشف شده است.

به گفته وی، بیشترین آمار سرقت‌های انجام شده در استان مربوط به سرقت خرد بوده و عمده‌ آنها ناشی از بی‌توجهی صاحبان مال در زمینه نگهداری از مالشان است.

سرپرست پلیس آگاهی کردستان اضافه کرد: قطعات خودرویی بیشترین آمار سرقت‌های استان را به خود اختصاص داده که باید با اجرای برخی راهکارهای به ویژه ایجاد پارکینگ شهری مانع از افزایش آمار در این زمینه شد.

کشف 19 فقره سرقت منزل

فاتحی از دستگیری 6 نفر سارق و کشف 19 فقره سرقت منزل در دو ماه گذشته در استان خبر داد و بیان داشت: انهدام یک باند سرقت خودرو و کشف چند دستگاه خودرو از دیگر اقدامات پلیس طی دو ماهه اخیر در استان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه سرقت قطعات خودرو 5 نفر دستگیر و 31 فقره قطعات خودرو کشف شده است.

سرپرست پلیس آگاهی استان کردستان تصریح کرد: چندین سارق کیف بازکن نیز طی 2 ماهه نخست سال‌جاری دستگیر شده‌اند.

وی در پایان با بیان اینکه در سال گذشته کمتر از یک درصد جرائم به وقوع پیوسته در کشور مربوط به کردستان بوده است، اظهار کرد: در سال گذشته رتبه نخست در کشف وقوع جرم را در سطح کشور داشته‌ایم.
انتهای پیام/79002/ح30/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها