امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8525
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۵
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس جمعیت حامیان پایتخت برای انتخابات شوراها که با حضور برخی چهره های شاخص اجتماعی و سیاسی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس جمعیت حامیان پایتخت برای انتخابات شوراها که با حضور برخی چهره های شاخص اجتماعی و سیاسی و مدیریت شهری تشکیل شده است قصد دارد لیست متفاوتی را در انتخابات شورای شهر تهران ارائه کند.

همچنین طی روزهای آینده نشست خبری این جمعیت به منظور تشریح اهداف و برنامه های آن برگزار می شود.

متن بیانیه اعلام موجودیت این جمعیت به این شرح است‌:
بسمه تعالی
در آستانه فصل نوینی از حیات عزت‌مندانه نظام جمهوری اسلامی، که بی شک با حماسه‌ای بی بدیل در عرصه انتخابات رقم خواهد خورد،  به یقین فصل جدیدی از حضور و نقش‌گیری هم‌میهنان سرافراز در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی، در حال شکل‌گیری است که با زمینه حضور نخبگان و رویکرد مردم محوری، می‌تواند افتخار دیگری را در کشور رقم بزند.

امروز سرنوشت سیاسی و اجتماعی کشور دردو ایستگاه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا به‌هم پیوند خورده و از این روی، نگرانی کم اهمیت شدن انتخابات اعضای پارلمان مدیریت شهری در کنار انتخاب سکاندار اجرایی کشور، همواره در ماه‌های اخیر در اذهان جامعه سایه افکنده است.

شوراهای اسلامی شهر‌و‌روستا به عنوان نهادی مردمی که از جلوه‌های مردم سالاری دینی به شمار رفته، هرچند در طول سه دوره حضور خود در سرنوشت شهر‌ها و روستا‌ها به خصوص در کلان‌شهر تهران منشاء اثر تحولات گسترد‌ه‌ای بوده‌اند، اما برخی مشکلات و نارسایی‌ها را نیز داشته‌اند که برای تحقق مجدد جایگاه پویا و تاثیرگذار آن،لازم است مسیر حرکت را از کلام و سیره حضرت امام (ره) و رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، بازیابی کنیم.

شوراهای اسلامی شهر، به عنوان میراث‌داران دغدغه‌ شهروندان یک شهر در حوزه‌های مختلف عمران و سازندگی، فرهنگی و اجتماعی، مسکن و شهرسازی، برنامه‌ریزی و بودجه، خدمات شهری و فضای سبز و ... ،باید بتوانند با برنامه‌هایی مشخص و روی‌کار آوردن تیمی قدرتمند در مدیریت شهری، با استفاده از حضور حداکثری کارشناسان و نخبگان، شهر‌هایی در طراز الگوی اسلامی ایرانی بسازند که زمینه زندگی همراه با آرامش و رفاه را برای شهروندان فراهم آورد.

متاسفانه در سال‌های اخیر، شورای اسلامی شهر تهران به دلیل حاشیه‌های فراوان سیاسی، از هویت اصلی و اجتماعی خود کمی فاصله گرفته و نتوانسته جایگاه ریشه ‌دار و قانونی خود را در مسائل مختلف، به‌ویژه در ابعاد کلان تصمیم‌گیری و نظارت بر سازمان های شهری ایفا نماید. این عدم توفیق در شرایطی بود که شاید هیچ تشکلی مانند تفکر حاکم بر دو دوره اخیر شورای شهر که بسیاری آن را مجلس دوم می‌نامیدند(و منسوب به طیفی خاص از اصولگرایان بود)،نتوانست فرصت خدمتگذاری آن هم در چنین مجموعه‌‌ای عظیمی را پیدا کند. حضور یک دهه‌ای این نوع نگاه مدیریتی، اکنون در آستانه آخرین روزهای خود، به خوبی نشان داده است که نیازمند یک بازآفرینی و لزوم  انتقال نسلی جدید برای حضور نخبگان و کارشناسان است تا مجموعه شورای شهر از این پس، مدیریت پایتخت را با نگاهی علمی و کارشناسانه در راستای  توسعه پایدار همراه با عدالت،اداره نماید.

به همین جهت و با درک ضرورت‌ها و اقتضائات مورد نیاز امروز شهر تهران،"جمعیت حامیان پایتخت"به عنوان نماینده طیفی گسترده از ظرفیت‌ جوانان متعهد، پویا و نخبه برای اداره شهر و  به منظور ارائه لیستی متفاوت و توانمند از مجموعه نیروهای اصولگرا (با اهدافی متفاوت از گذشته)، برای رقابت در چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا اعلام موجودیت می‌کند.

حامیان پایتخت به عنوان جمعیتی برآمده از خواست اجتماعی مردم، ضمن داشتن نگاه حمایتی نسبت به نقاط قوت مدیریت شهری در دوره‌های گذشته شورای شهر و اعتقاد راسخ بر بکارگیری نیروهای متعهد و توانمند و متخصص، برای رفع نقاط ضعف و کارهای باقیمانده در کلان‌شهر تهران که این روزها از انتظارات مردم می‌باشد، پا به میدان گذاشته است.

این جمعیت در درجه اول سخن مهم رهبر فرزانه انقلاب را که فرمودند :" مردم به این انتخابات شورای شهر توجّه کنند، در آن شرکت کنند، آن را جدّى بگیرند و هدف هم عبارت باشد از این‌که اهدافى که در قانون اساسى براى تشکیل شوراها معیّن شده است - اهداف خدایى، اهداف انقلابى، اهدافى که در جهت تحکیم پایه‌هاى انقلاب و استحکام قدرت انقلاب و حکومت انقلابى در کشور است - تحقّق پیدا کند. من توصیه مى‌کنم که همه این انتخابات را جدّى بگیرند و مهم بشمارند و در آن شرکت کنند." را سرلوحه کار خود در انتخابات پیش روی قرار داده و برای تحقق این امر تمامی تلاش خود را در این راه مقدس مصروف خواهد ساخت.

همچنین این مجموعه با تکیه بر پشتوانه علمی و نخبگانی خود و با نگاه مبتنی بر خرد جمعی وبا در نظر داشتن اولویت مطالبات مردمی از یک طرف و محدودیتهای شهری از سوی دیگر،برای گذار از ادبیات شفاهی، توسل به ادبیات مکتوب و برنامه‌ریزی شفاف را در دستور کار خود قرار داده است. این اقدام برای اولین بار در تاریخ انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا،با استفاده از کار گروه‌های  کارشناسی و پس از ساعت‌ها کار شبانه‌روزی در کمیته‌های محتوایی منجربه ارائه یک برنامه جامع، منسجم و مکتوب جهت اداره شهر در دوره آتی گردیده است.

با اعتقاد به نقش اصلی و اساسی مردم در تعیین سرنوشت سازمان های شهری خود، این جمعیت برنامه خود که کاندیدهای مورد نظر در تدوین آن سهیم بوده و در میثاق نامه جمعیت، بر اجرای آن تأکید ورزیده اند را در معرض نقد مردم، افکار و کارشناسان قرار خواهد داد تا همگان با بصیرت کامل به برنامه های تدوین شده جمعیت و اهداف آن رای دهند.

به امید سرافرازی نظام جمهوری اسلامی ایران و تحقق اهداف به حق شهروندان در تمامی شهرهای کشور عزیزمان ایران.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها