امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85257
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، عبدالله فاتحی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اولویت پلیس در سال‌جاری بنا به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، عبدالله فاتحی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اولویت پلیس در سال‌جاری بنا به تاکیدات فرمانده ناجا مقابله جدی با سرقت بوده و در همین راستا دستگیری مالخران نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی نقش مردم در پیشگیری از وقوع جرم به ویژه سرقت اموال را تعیین کننده دانست و افزود: از مردم استان می‌خواهیم در نگهداری از اموال، وجوهات، نقدینگی و اسناد و مدارک خود نهایت دقت را داشته باشند.

سرپرست پلیس آگاهی استان کردستان خاطرنشان کرد: مردم در هنگام ترک منزل باید نسبت به بسته بودن تمام درهای ساختمان خود مطمئن شده و صرفا به درب خروجی اکتفا نکنند.

فاتحی افزود: مردم باید در حین خروج از منزل در صورت مشاهده افراد و یا خودروهای مشکوک در کوتاه‌ترین زمان مراتب را از طریق سامانه‌های 110 و 130 به پلیس اطلاع تا موضوع رصد انتظامی شود.

وی خواستار ورود بانک‌ها به بحث ایجاد صندوق‌های امانت در استان شد و بیان کرد: باید فرهنگ استفاده از صندوق‌های امانات در استان نهادینه شود و مردم وجوهات و اجناس نقدی خود را با نگهداری در این صندوق‌ها از گزند سارقین حفظ کنند.

وی سرقت خرد به ویژه از خودروها را مهم‌ترین آمار سرقت‌های استان عنوان کرد و افزود: متاسفانه عدم وجود پارکینگ و بی‌توجهی رانندگان و پارک کردن خودرو در بیرون از خانه و اماکن پرت بدون قفل فرمان و سیستم‌های دزدگیر و یا رها کردن ماشین روشن بدون سرنشین از مهم‌ترین عوامل سرقت‌های اتفاق افتاده در این حوزه است.

سرپرست پلیس آگاهی استان کردستان تصریح کرد: ورود بیش از پیش شهرداری و شوراهای شهر به موضوع به ویژه ایجاد پارکینگ‌ از مهم‌ترین نیازها در این حوزه بوده و نقش مهمی در کاهش آمار سرقت‌های خودرویی خواهد داشت.

فاتحی با بیان اینکه تولید امنیت به تنهایی وظیفه نیروی انتظامی نبوده و یک امر فرابخشی و نیاز به مشارکت همه دستگاه‌ها دارد، خاطرنشان کرد: سایر دستگاه‌ها نیز باید با تلاش در حوزه پیشگیری از وقوع جرم بستر را برای ارتقاء بیش از پیش امنیت در جامعه فراهم کنند.

وی از کشف و ضبط یک مورد سرقت و دستگیری سارقین در دو استان کشور در چند روز اخیر خبر داد و در مورد جزئیات این سرقت اظهار کرد: طی چند روز گذشته 2 نفر سارق که بومی استان و در دو استان آذربایجان شرقی و خوزستان سکونت داشتند بیش از 100 میلیون جنس شامل پول نقد و طلاجات را از یک منزل ربوده و خوشبختانه با پیگیری ویژه نیروی انتظامی استان دستگیر شدند.

به گفته سرپرست پلیس آگاهی استان کردستان، اموال مسروقه نیز به صورت کامل از این افراد کشف و ضبط شده و به زودی تحویل صاحب مال داده می‌شود.

وی به مراجعه یک نفر با جعل عنوان به یکی از صرافی‌های شهر سنندج اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با اطلاع‌رسانی به موقع صرافی به پلیس شخص مورد نظر دستگیر شد.

سرپرست پلیس آگاهی استان کردستان افزود: به تمام مغازه‌داران توصیه می‌کنیم هر کس با هر عنوان و پوششی که به آنها مراجعه می‌کند قبل از هر چیزی کارت شناسایی معتبر را از آنها بخواهید.

وی با بیان اینکه صنف صراف‌ها با توجه به حساسیت کار و به منظور افزایش ضریب امنیت از به کارگیری تنها یک نفر به ویژه زن‌ها در مغازه‌ها خودداری کنند، اظهار کرد: استفاده از امکانات حفاظت فیزیکی شامل دوربین مدار بسته، سنسورهای اعلام خطر، دزدگیر و غیره در اولویت کار صرافان قرار گیرد.

فاتحی کشف پیشدستانه جرم را از مهم‌ترین اولویت‌های انتظامی استان برای مقابله و پیشگیری از جرائم دانست و افزود: برگزاری دوره‌های آموزش توجیهی به منظور توجیه مغازه‌داران و بانک‌داران از دیگر اولویت‌های نیروی انتظامی در استان است.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌‌های آموزشی برای مغازه‌داران نقش مهمی در کاهش و کشف میزان جرائم سرقت در استان داشته است.

سرپرست پلیس آگاهی استان کردستان در پایان با بیان اینکه تولید امنیت یک بحث جمعی است، اظهار کرد: ارتقاء سطح امینت به عنوان یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های توسعه‌ای نیازمند همکاری تمامی دستگاه‌ها و نهادها است.
انتهای پیام/79002/ر40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها