امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۰۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85262
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، فرهاد فراهانی ظهر امروز در نخستین همایش معرفی کاشت حلزون شنوایی غرب کشور با بیان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، فرهاد فراهانی ظهر امروز در نخستین همایش معرفی کاشت حلزون شنوایی غرب کشور با بیان اینکه طی سال‌های اخیر در کشور زیر سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی پیشرفت‌های چشمگیری در حوزه سلامت رخ داده است، اظهار کرد: مقایسه وضعیت سلامت امروز کشور با 20 سال پیش نشان‌دهنده، تحولات اساسی در حوزه سلامت کشور است.

رئیس مرکز کاشت حلزون شنوایی غرب کشور درباره طرح تحول نظام سلامت کشور، تصریح کرد: طرح تحول نظام سلامت، طرحی بزرگ و شجاعانه است که اگر به اهداف مورد نظر دست یابد، سطح سلامت کشور ارتقا یافته و فضای جدیدی بر روی مردم گشوده خواهد شد.

وی با بیان اینکه کم‌شنوایی و یا ناشنوایی معضلات بزرگ حوزه سلامت انسان به حساب می‌آیند به طوری که از هر هزار نفر یک نفر مشکل شنوایی دارد، افزود: البته ناشنوایی مادرزادی تنها معضل جوامع به حساب نمی‌آید، بلکه کم‌شنوایی بر اثر بیماری‌های داخلی و یا کهولت سن نیز از معلولیت‌های جدی به حساب ‌می‌آید.

فراهانی اظهار داشت: ناشنوایان و یا کم‌شنوایان با محدودیت‌های فراوانی مواجه هستند و زندگی کم‌تحرکی دارند به همین دلیل علم پزشکی به دنبال بازگرداندن حس شنوایی به افراد ناشنوا و یا کم‌شنوا است.

رئیس مرکز کاشت حلزون غرب کشور درباره سابقه کاشت حلزون تصریح کرد: کاشت حلزون از اوخر دهه 60 میلادی در جهان آغاز و در سال 1373 نخستین عمل کاشت حلزون در کشور ایران انجام شد.

وی با اشاره به اینکه تا‌کنون 3 هزار نفر در ایران و 80 هزار نفر در جهان موفق به کاشت حلزون شنوایی شده‌اند، گفت: در ایران 11 مرکز کاشت حلزون شنوایی در تهران، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، اصفهان و همدان قرار دارد که به موجب قانون تا پنج سال آینده مجوزی برای احداث مراکز جدید در کشور داده نخواهد شد.

فراهانی ادامه داد: ایجاد مرکز کاشت حلزون شنوایی در همدان از سال 1390 با ارائه درخواست گروه گوش، حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی آغاز و با مساعدت رئیس وقت دانشگاه مکاتبات لازم با وزارت بهداشت انجام شد.

وی اظهار داشت: ایجاد یک مرکز کاشت حلزون شنوایی نیاز به یک متخصص گوش، حلق و بینی، متخصص شنوایی‌سنجی، شنوایی‌شناسی و گفتارشناسی دارد که در همدان وجود داشت.

رئیس مرکز کاشت حلزون گفت: اثبات توانایی‌های استان با مساعدت مسئولان انجام شد و در نهایت مجوز ایجاد مرکز در شهریور ماه سال گذشته اخذ و نخستین عمل جراحی کاشت حلزون در اسفندماه 92 در همدان انجام شد.

وی تأکید کرد: هر ناشنوایی برای شنیدن نیاز به کاشت حلزون شنوایی ندارد و افرادی هستند که با یک سمعک معمولی می‌توانند حس شنوایی خود را احیا کنند.

فراهانی با اشاره به اینکه حلزون شنوایی هزینه بسیار بالایی دارد، ادامه داد: سه شرکت در جهان توانایی تولید حلزون شنوایی را دارند و دولت سالانه تعدادی حلزون شنوایی را از این کشورها خریداری و در اختیار نیازمندان قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: برای کاشت حلزون محدودیت سنی وجود ندارد اما برای انجام عمل جراحی مقدمات بسیاری باید فراهم شود به طوری که یک دوره یک تا دو ساله از آغاز دوران درمان تا پایان و پس از جراحی نیاز است.

رئیس مرکز کاشت حلزون شنوایی غرب کشور تأکید کرد: نباید انتظار داشت پس از عمل جراحی ناشنوایان به خوبی یک فرد سالم بشنوند.

وی با بیان اینکه آینده بسیار روشنی در انتظار علم بازگرداندن شنوایی به انسان است، گفت: تغییرات تکنولوژی به سرعت انجام می‌شود.

فراهانی با بیان اینکه اقدامات مناسبی برای حل مشکل شکاف کام و لب نیز در دانشگاه علو‌م‌ پزشکی همدان در حال انجام است که بسیار حائز اهمیت بوده و نباید رها شود، تأکید کرد: درمان برخی از سرطان‌ها رها شده که باید اقدامات عاجلی در این رابطه انجام شود.
انتهای پیام/89033/ت40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها