امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85263
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، سعید آبرون ظهر امروز در سمپوزیوم سلول‌های بنیادی با موضوع کاربرد‌ها، ظرفیت‌ها و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، سعید آبرون ظهر امروز در سمپوزیوم سلول‌های بنیادی با موضوع کاربرد‌ها، ظرفیت‌ها و چشم‌انداز‌ها با اشاره به سلول‌های بنیادی اظهار کرد: سلول‌های بنیادی که از بند ناف گرفته می‌شوند، بسیار پر‌توان و نا‌میرا هستند.

وی با بیان اینکه همچنین سلول‌های بنیادی در اثر تکثیر‌های پی در پی دچار پیری نمی‌شوند، اضافه کرد: به صورتی که با تزریق و یا جایگزینی آنها در بافت‌هایی که آسیب جدی دیده‌اند، می‌توانیم به بهبودی و تشکیل سلول‌های جدید بافت کمک کنیم.

مسئول فنی بانک سلول‌های بنیادی رویان با اشاره به استفاده از سلول‌های بنیادی خونساز در درمان بیماری‌ها تصریح کرد: مغز استخوان و بند ناف هر دو دارای سلول‌های بنیادی خونساز هستند که به باز‌سازی مجدد سیستم خونی و نیز سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه دستیابی به سلول‌های بنیادی که از بند ناف گرفته می‌شوند، بسیار آسان است، ادامه داد: برخی از مزایای خون بند ناف این است که پس از انجماد؛ یک واحد خون بند ناف تا زمان استفاده در دسترس است و هیچ خطری نیز برای اهداء‌کننده ندارد.

آبرون با بیان اینکه در صورت عدم تطابق HLA نیز پیوند بند ناف ممکن است که پیدا کردن نمونه مناسب را آسان‌تر کرده است، تاکید کرد: این امر سبب شده تا امروز ذخیره‌سازی این سلول‌ها مورد توجه قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه مغز استخوان دارای بالا‌ترین درصد از سلول‌های بنیادی خونساز و خون بند ناف دارای 0.6 تا یک درصد سلول‌های پیش‌ساز خونی و بنیادی خونساز است، افزود: در خون محیطی نیز کمتر از 0.2 درصد سلول‌های بنیادی خونساز شناسایی شده است.
انتهای پیام/63004/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها