امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85265
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، مرتضی رئیسی ظهر امروز در حاشیه برگزاری شانزدهمین خیرین مدرسه‌ساز در کشور که در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، مرتضی رئیسی ظهر امروز در حاشیه برگزاری شانزدهمین خیرین مدرسه‌ساز در کشور که در خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: در بند «ب» تبصره 13 قانون بودجه، امسال این اجازه به آموزش و پرورش کشور داده شده که پروژه‌های نیمه‌تمام را به خیرین واگذار کنند تا با کمک آنها این پروژه‌ها تکمیل شوند.

این مسئول عنوان کرد: پروژه‌های نیمه‌تمام دولتی که توسط خیرین تأمین اعتبار شوند به نام خود خیرین نامگذاری می‌شوند که این اقدام در سراسر کشور مورد استقبال قرار گرفته است.

رئیسی گفت: ما از نیکوکاران، خیرین و مردم می‌خواهیم به جای اینکه پروژه‌های جدیدی را شروع کنند ما را در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام یاری دهند.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش کشور خاطرنشان کرد: میزان کمک‌های شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز هفته آینده جمع‌بندی می‌شود.

وی افزود: میزان کمک‌ها و تعهدات مردمی یک رابطه معنادار با شبکه اقتصادی کشور و اعتبارات دولتی ما دارد.

* سال گذشته تعهدات خیرین کشور 750 میلیارد تومان بوده است

رئیسی در ادامه تصریح کرد: تعهدات خیرین کشور طی سال گذشته 750 میلیارد تومان بوده که ما امیدواریم با توجه به گستردگی جشنواره‌ها در سطح کشور و زمینه جدیدی که برای حضور خیرین به وجود آمده است، امسال شاهد مبالغی بیشتر از این تعهدات باشیم.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در ادامه گفت: در حال حاضر خیرین می‌توانند پروژه‌های نیمه‌تمام را کامل و به نام خود ثبت کنند.

رئیسی افزود: 6 هزار و 200 پروژه نیمه تمام در آموزش و پرورش وجود دارد که اکثر آنها پروژه‌های آموزشی و بخشی از آنها پروژه‌های ورزشی هستند.

وی افزود: 31 هزار کلاس درس با بهره‌برداری از این پروژه‌ها به فضاهای آموزشی کشور اضافه می‌شود.

این مسئول در پایان گفت: زیربنای این پروژه‌های نیمه تمام 6 میلیون متر مربع است یعنی به ازای هر دانش‌آموز نیم متر مربع فضای آموزشی نیمه‌تمام در کشور وجود دارد.
انتهای پیام/2304/الف/ط30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها