امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85266
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، فریبا بهنام‌فر ظهر امروز در سمپوزیوم سلول‌های بنیادی با موضوع کاربرد‌ها، ظرفیت‌ها و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، فریبا بهنام‌فر ظهر امروز در سمپوزیوم سلول‌های بنیادی با موضوع کاربرد‌ها، ظرفیت‌ها و چشم‌انداز‌ها با اشاره به سلول‌های بنیادی و سرطان‌های زنان اظهار کرد: سلول‌های بنیادی نه تنها برای فعالیت‌های ترمیمی دارای کاربرد هستند، بلکه امکان ایجاد تومور در پاسخ به سیگنال‌هایی که آغاز‌کننده کانسر هستند را دارند.

وی اضافه کرد: همچنین مسیر‌هایی که سلول‌های بنیادی برای تجدید کردن خود به کار می‌برند، می‌تواند به وسیله سلول‌های کانسری برای بقاء و پایداری این سلول‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

مدیر گروه زنان و مامایی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه با توجه به این موضوع بلوک کردن این مسیر‌های سیگنالی می‌تواند استراتژی مفیدی در درمان کانسر باشد، تصریح کرد: امیدواریم تحقیق در زمینه سلول‌های بنیادی سرطانی به استراتژی‌های درمانی جدید منتهی شود.

وی با تاکید بر اینکه شواهد اخیر به نفع تئوری سلول‌های بنیادی در سرطان است، ادامه داد: سلول‌های آغاز‌کننده سرطان یا سلول‌های بنیادی سرطان که توانایی نو‌سازی خود را دارند، مسئول بقای تومور هستند.

بهنام‌فر تاکید کرد: در زمینه سرطان‌های زنان می‌توانیم به تحقیقات اخیر در مورد جدا‌سازی سلول‌های بنیادی سلول‌های بنیادی سرطان تخمدان اشاره کنیم، که با توجه به میزان بالای مقاومت به عوامل شیمیایی و عود کانسر تخمدان برای دستیابی به استراتژی مؤثر در پیشگیری از عود کانسر تخمدان و شناسایی مکانیسم مقاومت به عوامل شیمی درمانی جالب توجه است.
انتهای پیام/63004/ش20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها