امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85270
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان به نقل از تارنمای اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان به نقل از تارنمای اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، داود حسن‌آبادی در بازدید معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و هیئت همراه از معادن نمک گرمسار افزود: این منطقه برای درمان بیماری‌های تنفسی کاربرد دارد.

وی با بیان اینکه این منطقه نیاز به ایجاد هتل، بیمارستان و مکانی برای استقرار بیماران تنفسی دارد، گفت: این منطقه به دلیل آرامش موجود، فضا و هوای مناسب، کابردهای بسیاری دارد.

مسئول معدن نمک گرمسار نیز در این بازدید گفت: این معدن 14 سال در حال بهره‌برداری است و ذخیره آن 12 میلیون تن برای 12 سال برآورد شده است.

محسن کلاته با بیان اینکه در حال حاضر، روزانه 400 تا 500 تن نمک از این معدن برداشت می‌شود، اضافه کرد: نمک برداشت شده 100 درصد فرآوری می‌شود و به مصرف واحدهای تصفیه و کارخانه‌های صنعتی می‌رسد.

مسئول معدن نمک گرمسار افزود: عمده مصرف نمک‌های فرآوری شده این معادن برای حفاری در شرکت نفت استفاده می‌شود.

مسعود سلطانی‌فر، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سفر یک روزه به استان سمنان ضمن بازدید از آثار و بناهای تاریخی، مسایل و برنامه های میراث فرهنگی در این استان را مورد بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش فارس؛ این سفر در حالی صورت می‌گیرد که تا این لحظه هیچ دعوت‌نامه‌ای از سوی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان برای پوشش خبری برنامه‌های رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به دست خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس استان سمنان نرسیده است.
انتهای پیام/2249/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها