امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85273
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی ناصری زنجانی، معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل ...

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی ناصری زنجانی، معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص مهمترین برنامه‌های سال جاری این معاونت اظهار داشت: معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش به لحاظ ماهیت کاری با مراجع کلان قانونگذار کشور در ارتباط است و پیگیری طرح‌ها و لوایح مربوط به این وزارتخانه در دولت و مجلس شورای اسلامی، نظارت بر امور مربوط به انعقاد قراردادها، تعقیب دعاوی، تعامل با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی‌را انجام می دهد. 

وی ادامه داد: سلامت اداری و پیشگیری از بروز تخلف اداری و در نهایت دفاع از حقوق فرهنگیان و منابع دولتی در بخش آموزش و پرورش از مأموریت‌های مهم این معاونت به شمار می‌‌آید که در سال جاری با قدرت و برنامه‌های نو پیگیری خواهد شد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین ناصری زنجانی افزود: یکی از اولویت‌های برنامه‌ای در سال 93 تعیین تکلیف مدارس قلع و قمعی و استیجاری است که این مهم در بودجه سال 93 پیش‌بینی شده است و اولویت و سیاست اصلی‌مان در این بخش تأمین فضاهای مورد‌ نیاز دانش‌آموزان است و بر اساس این برنامه‌ریزی مدارس و ساختمان‌هایی که بدون استفاده و مازاد هستند، فروخته شده و از محل فروش آنها، مدارسی که در معرض قلع و قمع یا استیجاری هستند، خریداری یا تعیین تکلیف می‌شود و به این ترتیب درآمد حاصل از فروش این املاک صرف توسعه فضاهای آموزشی و امور زیربنایی می‌شود.

وی یادآور شد: برنامه دیگر تقویت و برقراری مطلوب‌تر سلامت اداری در دستگاه آموزش و پرورش است که در این ارتباط آموزش قوانین مربوط به ایجاد ساز و کارهای پیشگیری از بروز تخلف اداری، اولویت اصلی محسوب می‌شود و به همین منظور برنامه‌ریزی شده تا در سال 93 گردهمایی‌های قطبی با هدف ارائه آموزش‌های لازم به مدیران، معلمان و کارکنان در سراسر کشور برگزار شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: تدوین تقویم زمانی برای دیدار نمایندگان با وزیر آموزش و پرورش و ارائه گزارش‌های دوره‌ای و مستمر کمیسیون آموزش و تحقیقات از دیگر برنامه‌هایی است که در سال 93 اجرا خواهیم کرد و در این سال بر پیگیری حمایت‌های قضایی، مشاوره و معاضدت حقوقی فرهنگیان به ویژه معلمانی که دچار مشکلات ناشی از مجازات هستند اهتمام ویژه خواهیم داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصری زنجانی خاطرنشان کرد: بودجه سال 94 و انطباق برنامه‌های اسناد بالا‌دستی با برنامه‌های وزارت مطبوع از دیگر فعالیت‌هایی است که در سال 93 با جدیت پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار