امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85277
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن پاک‌آیین سفیر جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان پس از بازدید از منطقه آزاد اقتصادی ماکو، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن پاک‌آیین سفیر جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان پس از بازدید از منطقه آزاد اقتصادی ماکو، از سرمایه‌گذاران جمهوری آذربایجان برای سرمایه‌گذاری در این منطقه دعوت کرد.

پاک‌آیین موقعیت جغرافیایی مناسب، داشتن معادن غنی، زمین‌های کشاورزی مستعد و قرار گیری در مسیر ترانزیتی ایران به اروپا را از جمله محاسن و مزایای منطقه آزاد ماکو برشمرد و گفت: منطقه آزاد ماکو زمینه و پتانسیل‌های موجود را برای سرمایه‌گذاری داراست و در این راه تعامل سرمایه‌گذاران و مسئولان منطقه می‌تواند موجب توسعه اقتصادی در این بخش شود.

وی همچنین در دیدار با حسین فروزان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو  گفت: تلاش می‌کنیم موانع رشد و توسعه را شناسایی و کاهش دهیم تا همکاری‌ها برای حضور بیش از پیش فعالان اقتصادی آذربایجان غربی گسترش یابد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو نیز در این دیدار عنوان کرد: منطقه آزاد ماکو مشتمل بر 3 شهرستان ماکو، شوط و پلدشت به عنوان بزرگ‌ترین منطقه آزاد کشور، هم اکنون آماده پذیرش سرمایه‌گذار داخلی و خارجی در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه صنعتی است.

فروزان افزود: زیرساخت‌های لازم به خصوص در حوزه حمل و نقلی برای توسعه اقتصادی این منطقه هم اکنون در حال آماده سازی است و در سال جاری بخشی از آنها آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی با اشاره به همجواری منطقه آزاد ماکو با کشور جمهوری آذربایجان، گفت: منطقه آزاد ماکو از گسترش و تعمیق مناسبات و همکاری‌های مختلف با کشورهای همسایه از جمله آذربایجان و ترکیه استقبال می‌کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو ابراز امیدواری کرد که روابط و مراودات بین جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران به ویژه در منطقه آزاد ماکو به سطحی برسد که بتواند به عنوان یک الگو در منطقه و حتی جهان مطرح شود که لازمه تحقق این هدف، گسترش همکاری‌ها و مراودات بین دو طرف است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار