امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85279
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان امروز با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان امروز با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که وزیر امور خارجه و معاون صدرعظم ترکمنستان در کاخ ریاست جمهوری با حامد کرزی در مورد کشته شدن تعداد از پلیس مرزی و فعالیت گروه شبه ‌نظامیان طالبان ابراز نگرانی کردند.

چند روز پیش گروه شبه‌نظامیان طالبان 3 پلیس مرز ترکمنستان را در مرز میان افغانستان و ترکمنستان کشته‌اند و این رویداد پای وزیر خارجه ترکمنستان را به افغانستان کشانده است.

بر اساس این اطلاعیه، وزیر خارجه ترکمنستان گفت: حوادث تروریستی در امتداد مرز میان دو کشور به خصوص در مناطق مرزی ولایات «فاریاب» و «بادغیس» افغانستان روبه افزایش است.

وی گفت: نیاز است برای حل این رویداد، کمیسیون امنیت مرزی میان افغانستان و ترکمنستان برای مبارزه موثر و جلوگیری از چنین فعالیت‌هایی اقدام کنند.

در همین حال، حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان حوادث و حملات اخیر در امتداد مرز این دو کشور را هدفمند با همکاری کشوری خارجی برشمرد.

در همین حال، حامد کرزی به معاون و صدراعظم ترکمنستان اطمینان داد که حکومت افغانستان در رابطه با این رویداد بررسی جدی خواهد کرد و همچنان تعداد نیروهای امنیتی را در مرز این دو کشور افزایش می‌دهند.

این درحالی است که چند روز پیش 3 پلیس سرحدی ترکمنستان در سرحد افغانستان در ولایت بادغس از سوی طالبان کشته شدند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها